Panorāma

Eiropa gatavojas tūristu pieplūdumam no Ķīnas

Panorāma

Panorāma

Šodien bija traucēti telefona un interneta sakari

Telefona un interneta sakaru traucējumus šodien skaidro ar cilvēciskas kļūdas izraisītu avāriju

Šodien tehnoloģiskas problēmas dēļ lielai daļai Latvijas sabiedrības bija traucēti gan telefona, gan interneta sakari. Avārija notika darbu laikā, un to izraisīja cilvēciska kļūda.

Ap plkst. 15 pirmdien, 9. janvārī, daudzi Latvijas iedzīvotāji nonāca zināmā šoka stāvoklī. Apmēram divdesmit minūtes lielai daļai sabiedrības pazuda iespēja vienam otru sazvanīt, kā arī brīvi lietot internetu. Problēmas sakne – tehniska kļūme Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) infrastruktūrā.

"Pakalpojumi tiek atjaunoti pēc to kritiskuma. Tātad sākumā tika atjaunoti diviem mobilajiem operatoriem sniegtie pakalpojumi. Pēc tam elektronisko sakaru operatoriem, kas nodrošina arī interneta pakalpojumus. Tad valsts pārvaldes interneta vietnēm un attiecīgi interneta vietnēm jau citiem klientiem," stāstīja LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Tikmēr daļai e-paraksta klientu pakalpojums pirms neilga brīža vēl nebija pilnībā atjaunots.

Avārija tika novērsta nepilnu divdesmit minūšu laikā.

Cilvēciskā kļūda, kas izraisījusi avāriju, ir identificēta. Tomēr LVRTC, ņemot vērā, ka atbild par kritisko infrastruktūru, konkrētāk publiski par to pastāstīt šobrīd nevar.

"Tiks veikta izmeklēšana, strādās izmeklēšanas komisija, kas salīdzinoši īsā laikā izdarīs secinājumus, lai šādas situācijas neatkārtotos," sacīja Ozols.

LVRTC tehnisko problēmu dēļ ar īslaicīgām problēmām nācās saskarties vairāku operatoru klientiem, tai skaitā arī daļai "Tele2" klientu.

"Līdzīgi kā daudziem citiem uzņēmumiem šodien arī daļai mūsu klientu LVRTC tehnisko problēmu dēļ nestrādāja atsevišķi pakalpojumi. Mūsu gadījumā pamatā tie bija balss zvani. Tāpat arī bija ietekmēta, piemēram, "Tele2" e-veikala darbība. Taču šie traucējumi visai ātrā laikā tika novērsti," teica "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

LVRTC pēc notikušā vērtēs vēl vienu jautājumu. Kādēļ vienam pievadam saskaroties ar tehnisku ķibeli, šoreiz nav notikusi pārslēgšanās uz otro, kas, attiecīgi ļautu turpināt nodrošināt pakalpojumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti