Taškentā atklās piemiņas plāksni Emilim Melngailim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien kopā ar uzņēmēju delegāciju dodas oficiālā vizītē uz Uzbekistānu, informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Vizītes laikā notiks tikšanās ar Uzbekistānas prezidentu Islamu Karimovu, starpvalstu līgumu parakstīšana - Latvijas Kultūras ministrija ar Uzbekistānas Kultūras un sporta ministriju parakstīs līgumu par sadarbību 2014.-2016.gadā, abu valstu Ekonomikas ministrijas - par sadarbību atjaunojamo energoresursu jomā. Tāpat tiks parakstīts starpvaldību līgums par vīzu prasību atcelšanu diplomātisko pasu turētājiem.

Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā, pie Latvijas vēstniecības, Andris Bērziņš atklās piemiņas plāksni folkloristam, komponistam un kora dziesmu meistaram Emilim Melngailim.

„Vizīte iezīmējas ar vēsturisku notikumu, jo šodien Taškentā, pie Latvijas vēstniecības, tiks atklāta piemiņas plāksne komponistam, kormūzikas meistaram Emilim Melngailim, kurš ir pavadījis Taškentā gandrīz 20 ļoti nozīmīgus, radošus savas dzīves gadus. Un tā kā šogad ir liela jubileja Emilim Melngailim - 140 gadi, tad arī šis notikums tiek šajā vizītē īpaši atzīmēts,” stāsta prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Piemiņas plāksnes atklāšanā būs klāt arī Limbažu novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Mārīte Saulīte un Vidrižu pagasta pārvaldnieks Jānis Ļevšins, kuri Taškentā  piedalīsies konferencē „Mūzika vieno”. Vidrižnieks, komponists Emilis Melngailis 1904. - 1920. gadā dzīvojis Taškentā, strādājis par pedagogu, vācis vietējās folkloras materi­ālu, kas gan diemžēl gājis zudībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti