Dienas ziņas

Daugavpilī stingrākas prasības uzņemšanai vidusskolās

Dienas ziņas

Lielvārdē atzīmē Gaisa spēku simto gadadienu

Tapusi Cimdu Jetiņas piemiņas istaba

Tapusi Cimdu Jetiņas piemiņas istaba

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ne tikai ap  3000 noadītu cimdu pāru, bet arī gara stiprums un dzīves atziņas, no kurām vēl šodien varam mācīties un  iedvesmoties. Tāds ir Jetes Užānes jeb kā viņu vienkārši sauca - Cimdu Jetiņas devums. Tagad daļu no tā var skatīt Dzērbenes pilī, kur izveidota novadnieces, Tautas daiļamatu meistares Jetes Užānes piemiņas istaba.

Lai arī mūžu nācās pavadīt ratiņkrēslā, Cimdu Jetiņai dzīves skatījums vienmēr bija gaišs, bet savu dzīvi, kā viņa pati raksta savās atziņās – viņa ir ieadījusi cimdos. Kā viņa pati rakstīja: ja tu esi cilvēks, tad taču tev ir galva, ja tev ir galva, tad var kaut ko izdomāt, bēdīgāk ir tad, ja tev ir galva, kas nedomā.

Māksliniece Ērika Māldere, kura  kopā ar dzīves biedru dizaineru Aigaru Lenkeviču ir iekārtojuši  šo Jetes istabu, stāsta, ka tās pamatiecere ir rosināt cilvēkus padomāt, te esot. "Mēs esam tā iecerējuši, ka te var atnākt vienatnē, viens krēsls te ir tikai, pasēdēt, palasīt Elīnas Apsītes grāmatu, apskatīties visus eksponātus, padomāt, un šis ir  tāds personiskās izaugsmes centrs," stāsta māksliniece.

Cimdu Jetes istabā gan lasāmas viņas atziņas, gan skatāma neliela daļa no paveiktā, un  to  simboliski ataino  arī istabas zvaigžņotās debesis. Simboliski tur ir viņas uzadītie cimdi, viņa savā dzīvē ir ap 3000 pārus uzadījusi.

Cimdu Jetes istabas izveidotāji  vēlas šo ekspozīciju papildināt, tāpēc ļoti gaida Jetes adītos cimdus, kuri kā viņas dāvana ir aizceļojuši pie ļoti  daudziem. Lai saglabātu cimdu adīšanas tradīciju un Jetes Užānes piemiņu, Dzērbenē nu jau vairākus pavasarus ap Jetes dienu ir cimdu adītāju konkurss un svin Cimdu svētkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti