Dienas ziņas

Tikai tagad Gulbenē sāk apsildīt kādu māju

Dienas ziņas

Jauni Covid-19 ierobežojumi ES dalībvalstīs

Sunākstes baltais eņģelis

Sunākstē atjauno pieminekli traģiski bojāgājušai muižkunga meitai

Daudzi šogad, kad Covid-19 ierobežojumu dēļ speciālisti ieteica neceļot prom no valsts, Latvijā atklāja vēl nezināmas vietas un lietas. Viens no šādiem objektiem atrodas Sunākstē, latviešu valodniecības pamatlicēja Vecā Stendera dzīves un darba vietā. Netālu no Stendera atdusas vietas atrodas piemineklis traģiski bojāgājušai muižkunga meitai Angelei von Bērai. Baltais Itālijā tapušais marmora eņģelis glabā viņas īsā mūža mīlas un nāves stāstu.

LTV gids Sunākstē ir Pēteris Stradiņš. Profesors un aktīvs Stendera biedrības dalībnieks. Biedrības šī gada lielais veikums ir Augstas gudrības taka, kur Stendera sarakstītās pirmās latviešu enciklopēdijas šķirkļi lasāmi dabā un aizved līdz pat gudrības avotam.

Bet netālu no šīs takas ir vēl kāds Stendera biedrības lepnums. Atjaunots piemineklis savā ziņā Sunākstes Turaidas Rozei – barona meitai, kura traģiski gāja bojā neatbildētas mīlestības dēļ.

“Te ir vēl viena nozīmīga vieta, Baltais eņģelītis, stāsts par fon Bēru meitu Angelu, 1905. gads, un muižā ir dragūnu nodaļa. Sāk aplidot namatēva meitu, Angela to ļoti nopietni uztver – viņa nolemj, ka precēsies. Kad paziņo tēvam, nē un viss, milzīgs trieciens,” stāsta Stradiņš.

Eņģelītis meklējams tieši tajā pašā kapsētā, kur zem Staburaga klints atdusas vecais Stenders.

Tolaik cilvēkus, kuri sev dzīvību atņēmuši paši, glabāja ārpus svētītās kapu zemes. Tieši aiz vecās kapsētas vārtiņiem arī meklējama Angelas atdusas vieta. Vēl viena interesanta apskates vieta līdz šim nezināmajā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt