"Iedomāsimies, ka paņemam lasīšanai tekstu un dažkārt nezinām valodu, kurā tas rakstīts. Tā gadās. Tātad, ja ārzemnieki nezina, kādā valodā teksts ir uzrakstīts, bet pamana šo burtu, tas parāda, ka teksts ir rakstīts lietuviešu valodā," skaidroja lietuviešu valodas pasniedzējs Joris Kazlausks.
Piemineklis veidots kā 4 tonnas smaga nerūsējoša metāliska sfēra, kas simbolizē diakritisko zīmi, un uz tās ir vārdi ar šo alfabēta burtu. Starp tiem ir autora Tada Vasiliusa mīļākais vārds "laisvė" jeb brīvība.
Nejauša nav arī tā atrašanā vieta – pie 1922. gadā dibinātās Kauņas Vītauta Dižā universitātes, kas bija pirmā universitāte ar lietuviešu mācību valodu.
Filologi arī atgādina, ka burts ir ļoti sens un tika iekļauts 1653. gadā prūšu priestera un zinātnieka Daniela Kleina sastādītajā pirmajā lietuviešu valodas gramatikā.
Parasti to lieto vārda beigās vai vidū, bet viena paša tā skanējumu izmanto, lai parupjā veidā aicinātu pievērst uzmanību. Specifiska ir arī burta izruna, un ārzemju studentiem to apgūt esot sarežģīti.