Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķekavā iesaldēti trīs skolu paplašināšanas projekti

Stundas skolotāju istabā un koridorā. Ķekavā iesaldēti trīs skolu pārbūves projekti

Jau vairāk nekā pusgadu Ķekavā ''iesaldēti'' trīs skolu paplašināšanas un būvniecības projekti, jo nav saņemts aizdevums Valsts kasē. Jau šajā mācību gadā Baložu un Ķekavas vidusskolu audzēkņiem nāksies mācīties nepiemērotās telpās, bet pedagogiem stundām gatavoties gaiteņos. Ja projekti netiks īstenoti,  2020. gadā  varot nākties ierobežot arī skolēnu uzņemšanu.

Būvniecība Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētajam projektam, kurā Baložu vidusskolai paredzēts izbūvēt gan piebūvi skolai, gan 21. gadsimta prasībām atbilstošu stadionu, jāpabeidz līdz 2020. gada pavasarim, tomēr tā joprojām nav pat uzsākta, jo pašvaldība nav saņēmusi aizdevumu Valsts kasē.

"Reālajā dzīvē tas nozīmē, ka fiziski trūkst telpu.

Izglītojamie mācās dažādās pielāgotās telpās - gan bijušajās sporta telpās, gan koridorā praktiski.

Un drīz būs tā, ka mums būs jāatsaka un mēs vienkārši nevarēsim uzņemt bērnus," stāstīja Baložu vidusskolas direktore Vita Broka.

Kā rakstiskā komentārā skaidroja Finanšu ministrijas pārstāve Inta Komisāre, ar Ministru kabineta lēmumu aizņēmumi ES projektiem noteikti attiecināmo izmaksu apjomā, kas šajā gadījumā esot nedaudz vairāk nekā 3,7 miljoni eiro, bet pašvaldība pieprasījusi 10,5 miljonus eiro. Turklāt projekta izmaksas pēc iepirkuma pārsniedz saskaņotās izmaksas ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru.

Pašvaldībā skaidroja, ka attiecināmās izmaksas šajā projektā esot visas, bet cenu kāpums skaidrojams ar būtisko būvniecības izmaksu sadārdzinājumu pēdējos gados.

Vēl bēdīgākā situācijā nonākusi Ķekavas vidusskola, kur katru gadu mācās par 50 audzēkņiem vairāk. Jaunajā mācību gadā stundas notikšot gan lasītavā, gan skolotāju istabā, gan mājturības kabinetā starp skrūvspīlēm.

 

"Es ļoti ceru, ka 2019./2020. mācību gadam mums pietiks, ka šajā mācību gadā mēs varēsim nodrošināt mācību procesu ar šīm pielāgotajām telpām. Nākamajam mācību gadam mums vairs nepietiks,"

uzsvēra Ķekavas vidusskolas direktore Sandra Pugovka.

Problēmu atrisināt paredzēts, izbūvējot moduļtipa piebūvi apmēram 300 audzēkņiem. Šo ieceri plānots īstenot par pašvaldības līdzekļiem, ņemot aizdevumu Valsts kasē.

"Cik es saprotu, tad šogad pirmajā aizņēmumu padomes sanāksmē tika piešķirta visa nauda. Līdz ar to arī mums ir neskaidrība, vai šogad vispār būs tāds moments, kad tiks šī rinda izskatīta," sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš uzsvēra, ka pašvaldība var aizņemties arī citur: "Nekas jau neliedz arī pašvaldībai vitāli svarīgos gadījumos aizņemties citur, nevis Valsts kasē. Protams, ka tas ir uz lielākiem procentiem, tas ir neizdevīgāk, bet pašvaldībai ir jāplāno."

Finanšu ministrijā gan norādīja, ka tiesības saņemt aizdevumu komercbankās pašvaldībām ir tikai ar finanšu ministra atļauju kopējā pašvaldības aizņēmuma limita ietvaros, ja aizdevēja nosacījumi ir izdevīgāki. Turklāt uzņemtajām saistībām jābūt segumam. 

Iecerētajiem  projektiem, tostarp zemes īpašuma iegādei jaunai Pļavniekkalna skolas būvniecībai, aizņemties plānots 13, 5 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt