Novada vietvara pirmdien, 24.jūlijā, izdevusi rīkojumu skolas inventāru pārvest uz šovasar izremontēto veco skolu Ķekavas centrā. Pret to gan iebilst pedagogi un skolas padome, kuras vadītājs ir jaunās domes vēlēšanu uzvarētājs.
Pašlaik skolas vārti ir ne vien aizslēgti, bet arī aizvīti ar auklu, vadiem un ķēdi. Mobilizācijas gatavībā esot arī vecāki. Tā ''skolas sargi'' nodrošinājušies pret pirmdien izdotā rīkojuma izpildi par skolas inventāra pārvešanu uz tā saucamo sarkano skolu.
“Visu laiku dzīvojam ar pārliecību, ka šeit 1. septembrī skola būs, un šeit arī bērni mācīsies. Ar tādu domu arī pieteicu 1. klasē, apzināti uz šo skolu. Ja gribētu, lai bērns mācās Ķekavā, tad būtu viņu pieteicis jaunajā sākumskolā, nevis mazajā sarkanajā skoliņā, kur viņus mēģinās iebāzt,” stāstīja divu bērnu tēvs Uldis Bērziņš.
Neizpratnē par rīkojumu atbrīvot skolu direktores atvaļinājuma laikā ir arī mācību pārzine Dzintra Medne, kas jaunajā sasaukumā būs arī deputāte no Jaunās konservatīvās partijas.
“Mums tomēr rūp bērnu drošā vide šeit, šajā skolā, nevis Ķekavas sarkanajā skoliņā, kā viņu dēvē, un no skolotāja viedokļa tas būtu neprāts tagad mēnesi pirms mācību gada sākuma visu skolas iedzīvi pārcelt uz Ķekavu un pēc tam varbūt atpakaļ,” pauda Medne.
Tikmēr pašvaldības pārstāvji izrāda vēl pēc krāsas smaržojušas Ķekavas “sarkanās skoliņas” klases, kuru remonts izmaksājis gandrīz 50 000 eiro, kur nonākšot Pļavniekkalna skolas mēbeles.
Par pašvaldības lēmumu, kas paredzēja esošo Pļavniekkalna sākumskolu nojaukt un vietā uzbūvēt jaunu, bet tikai nedaudz lielāku ēku, ir uzsākta tiesvedība Administratīvajā tiesā, un ar tiesas pagaidu nolēmumu ir apturēta visu ar skolu saistīto būvatļauju darbība.
Ķekavas novada domes izpilddirektora vietnieka pienākumu izpildītāja Astrīda Vītola noliedz, ka tā būtu tiesas pagaidu nolēmuma pārkāpšana, jo “tā nav skolas atbrīvošana”.
“Mēs iekārtojam telpas, lai varētu uzaicināt Veselības inspekciju un ugunsdzēsējus un saprastu, vai ēka tiks pieņemta kā pagaidu ēka mācību procesam,” skaidroja Vītola.
Otrdien lēmums par skolas inventāra izvākšanu tomēr atlikts, un, ja deputāti lems, skolēni varēšot palikt Pļavniekkalna skolā. Taču strīdi noveduši pie tā, ka tādā gadījumā ļoti īsā laikā būs jānovērš Valsts būvniecības kontroles biroja atzinumos norādītās nepilnības, un arī moduļiem, bez kuriem 190 bērniem vietas nepietiek, konkurss beigsies tikai 14. augustā. Pašreizējā vara gan uzskata, ka atbildība par šo situāciju jāuzņemas vecākiem un skolas padomei.
Jau ziņots, ka pērn rudenī Ķekavas novada domes deputāti nolēma jau jūnijā sākt vecās Pļavniekkalna sākumskolas ēkas nojaukšanu, bet mācību procesu jaunas ēkas būvniecības laikā organizēs kādreizējās sākumskolas ēkā Ķekavā. Vecāki gan tam nepiekrita, jo telpas ir sliktā stāvoklī, un, lai pašvaldības ieceri apturētu, viņi vērsušies Administratīvajā tiesā.