Stradiņa universitāte iegādājas kapitāldaļas Liepājas slimnīcā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kļuvusi par vienu no Liepājas reģionālās slimnīcas kapitāldaļu turētājiem, paziņojumā medijiem informēja universitāte. Palielināts arī slimnīcas pamatkapitāls.

Šā gada 5. martā RSU parakstīja līgumu ar Liepājas pilsētas pašvaldību, Liepājas reģionālo slimnīcu un Liepājas Universitāti. Viens no līguma mērķiem ir aktivizēt RSU studentu un rezidentu praktiskās mācības Liepājas slimnīcā, kā arī sekmēt jauno ārstu darba izvēli Liepājā. RSU redz Liepājas slimnīcu kā klīnisko bāzi, kurā studenti ne vien izietu praksi, bet arī mācītos. Tāpat RSU vēlas iesaistīt slimnīcas ārstniecības personālu mācību un pētniecības procesā. Slimnīcas darbiniekiem būs pieejami RSU zināšanu un datu resursi, tostarp tālākizglītības programmas un kursi, datu bāzes, bibliotēkas resursi, kā arī akadēmiskā personāla atbalsts.

Šajā akadēmiskajā gadā uz Liepājas slimnīcu dosies aptuveni 120 RSU studenti ķirurģijas, kardioloģijas un anestezioloģijas cikla ietvaros. Šogad Liepājas slimnīcā vasaras praksē bija 29 RSU medicīnas studenti. Sadarbība ar Liepājas slimnīcu ir arī RSU rezidentiem.

Nākamā gada rudenī Liepājas slimnīcā būs izveidota klīniskā bāze 6. kursa studentiem, kas ļaušot efektīvāk sagatavoties rezidentūrai.

RSU investīcijas sekmēs mācību klašu izveidi teorētisko zināšanu apguvei, to vidū tiešsaistes kursiem. Nākotnē Liepājā plānota arī jauno zobārstu prakse. RSU Liepājā vēlētos attīstīt arī simulāciju iespējas studentiem un rezidentiem.

“Rīgas Stradiņa universitātes sadarbība ar reģionālajām slimnīcām notiek saskaņā ar augstskolas ilgtermiņa attīstības stratēģiju. Veidojot klīniskās bāzes ārpus Rīgas, mēs paplašinām iespējas studentiem apgūt praktiskās iemaņas un kompetences. Šādi RSU palīdz arī slimnīcām un visai praktiskajai veselības aprūpes sistēmai nodrošināt trūkstošās vakances. Ieguvēji ir visi – augstskola, studenti, slimnīca, pašvaldība un pacienti,” paziņojumā medijiem norādīja RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Uz iespēju tādējādi piesaistīt medicīnas speciālistus norādīja arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš: “Sadarbība ar RSU ir stabils garants tam, ka nākotnē Liepājas slimnīcā būs iespēja veiksmīgāk piesaistīt jaunos profesionāļus, kas ne tikai palielinās pakalpojumu pieejamību, bet arī uzlabos veselības aprūpi kopumā.”

KONTEKSTS:

RSU veido mācību slimnīcu tīklu, iesaistot tajā ne tikai Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu, Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, bet arī lielākās reģionālas slimnīcas. Universitāte ir kļuvusi par kapitāldaļu turētāju Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā un Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kā arī noslēgusi sadarbības līgumu ar Vidzemes slimnīcu Valmierā.

RSU attīsta sadarbību arī ar ārvalstu vadošajām klīnikām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti