Sadaļas Sadaļas

Stradiņa un Bērnu slimnīcām izraugās padomes sastāvu

Akcionāru sapulcē 10. februārī apstiprināti atklātajā konkursā izraudzītie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomju locekļi, kuri pārstāvēs pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes kompetences jomas, informēja Veselības ministrijā.

ĪSUMĀ:

 • Akcionāru sapulcē apstiprināti padomes locekļi Stradiņa slimnīcai un Bērnu slimnīcai.
 • Slimnīcu padomēs strādās pa trim locekļiem.
 • Viņi izraudzīti atklātā konkursā, kas izsludināts pērn septembrī.
 • Padomju locekļi pārstāvēs pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes kompetences jomas.
 • No kopumā 88 kandidātiem  nominācijas komisija izvirzīja 11 labākos.
 • Viena no kandidātēm – bijusī "RB Rail" valdes priekšsēdētāja, kustības „Par” biedre Baiba Rubesa savu kandidatūru atsauca.
 • Austrumu slimnīcas padomes locekļi tiks paziņoti februāra beigās vai marta sākumā.

Stradiņa un Bērnu slimnīcām izraugās padomes sastāvuAnnija Petrova

 

 

“Stradiņu” padome

PSKUS padomē darbosies trīs speciālisti:

 • ekonomikas maģistrs Juris Lapše, kurš kopš 2002. gada darbojies vienā starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām “PricewaterhouseCoopers”,
 • biznesa vadības maģistrs Reinis Ceplis, kurš strādājis valsts AS “Latvijas dzelzceļš” kā padomes loceklis,
 • Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors Renalds Jurkevičs.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai izraudzītā padome, 10.02.20202.

Lapše kā bijušais revidents un konsultants atklāja, ka gatavs darboties plašā jomā: “Finanšu joma, finanšu piesaiste, iekšējās kontroles sistēmas attīstība, kvalitātes vadības sistēmas attīstība”.

Jaunā padome esot gatava sadarboties ar jauno valdes priekšsēdētāju Rinaldu Muciņu. Arī viņam pirmdien, 10. februārī, pirmā darba diena. Viņš par galvenajiem darbiem nosauc divus – mediķu apmierinātību ar savu darbu un jaunā korpusa būvniecību. “Ir uzsākta iepirkumu procedūra, par kuru ir lieli strīdi un liela konkurence, kas, no vienas puses, ir labi, jo saņemsim vislabāko piedāvājumu,” sacīja Muciņš.

 

Rubesa izstājas no konkursa

Iepriekš izskanēja, ka Stradiņa slimnīcas padomē varētu strādāt Baiba Rubesa, taču dažas stundas pirms jaunās padomes nosaukšanas Rubesa paziņoja, ka aptur dalību konkursā. Viņa to pamatoja ar jauno likuma normu, kas politisko partiju amatpersonām paredz divu gadu ilgu atdzišanas periodu, pirms ieņemt jaunu vadošu amatu. Konkursa sākumā septembrī šis likums vēl nebija aktuāls.

Rubesa Latvijas Radio šodien plašākus komentārus nesniedza. Viņa norādīja, ka viss esot uzrakstīts. Par Rubesas izvirzīšanu izskanējusi kritika. Izsludinot konkursu, veselības ministre Viņķele uzsvēra, ka slimnīcu padomes nebūs izklaides vietas politiķiem. Nominācijas komisija reģistros pārbaudīja, vai kandidāts nav politiska amatpersona.

„Un tā kā reģistros publiskas informācijas nebija par to, ka Baiba Rubesa ir politiska amatpersona, līdz ar to nominācijas komisija pieņēma tādu lēmumu, kādu pieņēma. Viņa bija to cilvēku sarakstā, kas tika ieteikts kā iespējamais padomes loceklis,” skaidroja ministrijas valsts sekretāre Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Viņķele Latvijas Radio norādīja, ka, runājot ar Saeimas kolēģiem, ierobežojums partiju amatpersonām bija domāts tikai partiju valdes locekļiem. Tomēr likuma formulējums neesot bijis tik nepārprotams, tādēļ Rubesa kandidatūru atsauca.

Arī Viņķele uzsver, ka ir nepieļaujami diskriminēt cilvēkus pēc politiskās piederības: „Komisijas darbam es neesmu bijusi, kā saka, ne šāviena attālumā. Tas ir mans goda kodekss. Tā ir mana pārliecība, ka mēs degradējam izpratni par valsts pārvaldi, ja ministrs iejaucas konkursa komisijas darbā. Un es to ne pie kādiem apstākļiem nedarīju un nekad arī nedarīšu.”

Bērnu slimnīcas padome

Arī BKUS padomē darbosies trīs speciālisti:

 • Katrīne Judovica, kurai ir vairāk nekā 20 gadu augstākās vadības pieredze Baltijā un Somijā,
 • Zane Kotāne ar pieredzi uzņēmumu vadības, finanšu un pārvaldības procesos gan valsts, gan privātā sektorā,
 • Helsinku bērnu slimnīcas izpilddirektors Jari Petaja, kurš kā ārsts pediatrs kopš 2008. gada ir atbildīgs par bērniem un jauniešiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem Helsinku bērnu slimnīcā.

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai izraudzītā padome, 10.02.2020.

“Protams, ka mēs esam trīs atšķirīgi profesionālajā pieredzē, taču vienoti aicinājumā dalīt kopīgas vērtības,” pauda Judovica.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs vērtē, ka tagad abām slimnīcām ir padomes, lai pārvaldību veicinātu – uzraugs, kas skatās līdzi katram centam.

Konkurss trīs kārtās

Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) žurnālistiem norādīja, ka slimnīcu padomes prasīja veidot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijas. Pašlaik pienākumu apjoms, kas gulstas uz VM valsts sekretāru-kapitāldaļu turētāju pleciem, esot milzīgs. Tāpēc padome esot palīgs akcionāram.

Konkursus uz PSKUS, BKUS un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomju locekļu amatiem Veselības ministrija izsludināja pērn. Katrā slimnīcas padomē strādās ne mazāk kā trīs locekļi.

Kopumā konkursam uz vakantajiem slimnīcu padomes pārstāvju amatiem pieteicās 88 cilvēki.

Padomes vadītāja alga ir 3000 eiro pirms nodokļu nomaksas, pārējiem locekļiem – 2700 eiro pirms nodokļiem.

Universitāšu slimnīcu padomju locekļu amata kandidātu sākotnējo atlasi un novērtēšanu veica profesionāla personāla atlases kompānija SIA “Executive Search Baltics” (AMROP), kura arī veica darba tirgus izpēti un kandidātu tiešo piesaisti, atlasot, uzrunājot un rosinot pieteikties kandidātus atbilstoši noteiktajām kompetenču un profesionālās pieredzes prasībām. Vienlaikus kandidāti pieteicās arī paši.

Pretendentiem bija noteiktas vairākas obligātās minimālās prasības, tostarp arī nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, pieredze biznesa vadīšanā stratēģiskajā līmenī un/vai operatīvajā līmenī ar dalību stratēģisku lēmumu pieņemšanā uzņēmumā, kā arī angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī. Vienlaikus tika izvirzītas arī obligātās minimālās prasības, ņemot vērā gaidāmās atbildības jomas.

Pēc kandidātu pieteikumu saņemšanas norisinājās kandidātu sākotnējā novērtēšana, kam sekoja kandidātu izvērtēšana un detalizēta reputācijas pārbaude. Pēc tās norisinājās vadības kompetenču pārbaude un atsauksmju pārbaude. Kopumā konkurss norisinājās trīs kārtās.

Konkurss noslēdzies arī uz Austrumu slimnīcas padomes locekļu amatiem. Ministrijas valsts sekretāre norāda, ka par tā rezultātiem varētu paziņot februāra beigās vai marta sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt