Stradiņa slimnīcā notiek aktīva postījumu sakopšana

Stradiņa slimnīcā aktīvi notiek ugunsgrēka seku sakopšana. Ierobežotā daudzumā ir atsākta neatliekamās palīdzības pacientu uzņemšana, taču plānveida pacientu pieņemšana ir apturēta.

Par vakardienas ugunsgrēku Rīgas Stradiņa slimnīcā atgādina no pagraba logiem līdz pat otrā stāva balkonam nokvēpusi ēkas siena un gāzu balonu sprādzienos izbirušās logu rūtis, kas patlaban aizklātas ar plēvi. Visu dienu notiek apkārtnes sakopšana. Personāls vēdina uzņemšanas telpu no kodīgās dūmu smakas un tīra inventāru.

Šobrīd plaša profila neatliekamās palīdzības slimniekus uzņem pagaidu telpās, bet kardioloģijas un intensīvās terapijas pacientus tūlīt nogādā attiecīgajās nodaļās.

„Jau kopš rīta esam atjaunojuši neatliekamās palīdzības sniegšanu. Šobrīd jau ir vairāk nekā 50 pacientu ievesti. Šis skaits aug. Šobrīd tiekam galā ar šo plūsmu. Koordinēti darbojamies ar Neatliekamās palīdzības dienestu un nodrošinām neatliekamo palīdzību,” stāsta Stradiņa slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālista Lāsma Sīle, norādot, ka ikdienā Neatliekamās medicīnas centrs vidēji uzņem 150-190 un vairāk pacientu.

Kā iepriekš ziņots, pacienti, kurus Stradiņa slimnīca nevar uzņemt, no Neatliekamās medicīnas dienesta tiek nogādāti Rīgas Austrumu slimnīcā. Iepriekšējā diennakts Austrumu slimnīcas Neatliekamās palīdzības nodaļā aizvadīta mierīgi, taču paredz papildu slimnieku pieplūdumu.

Saistībā ar vakardienas ugunsgrēku Stradiņa universitātes slimnīcā uz Rīgas Austrumu slimnīcu tika pārvests 21 pacients, puse no tiem bija īpaši smagā stāvoklī. Atvestajiem pacientiem problēmas joprojām pastāv un tās tiek ārstētas.

Uz Bērnu klīnisko slimnīcu tika nogādāti seši jaundzimušie kopā ar māmiņām. Bērniņu stāvoklis saistībā ar ārkārtas pārvešanu nav pasliktinājies, atklāj Bērnu slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Kopumā ugunsgrēka seku likvidēšana norit veiksmīgi. Neatliekamās medicīnas pakalpojumi galvaspilsētā tiek nodrošināti un nelaimes gadījums nav būtiski ietekmējis evakuēto pacientu veselību.

Kā lsm.lv jau ziņoja, piektdienas rītā ap plkst. 9.30 no rīta ugunsdzēsēji saņēma ziņu, ka slimnīcā ir izcēlies ugunsgrēks. To bija izraisījuši 23 uzsprāguši skābekļa baloni. Uz notikuma vietu izbrauca 15 operatīvā transporta vienības. Slimnīca tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un kopumā uz apkārtējām nodaļām un pagalmā uz soliņiem evakuēti 170 pacienti. Ugunsgrēka dzēšana prasīja stundu. Sprādzienā cieta divi slimnīcas tehniskie darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti