Dienas ziņas

LNB dāvinājumā no Ukrainas saņēmusi 120 grāmatu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

PSKUS apjomīgās mācībās atkārto rīcību ārkārtas gadījumā

Stradiņa slimnīcā apjomīgās mācībās izspēlē rīcību X stundā

Trīs ugunsdzēsēju automašīnas, liegta gājēju kustība, pacienta izcelšana pa 4. stāva logu – šāds rīts aizvadīts Stradiņa slimnīcā Rīgā, kur turpinās vērienīgas mācības. Pirmo reizi slimnīcā notiek tik apjomīga gatavošanās X stundai. Mācības ilgst četras dienas, un to laikā izspēlē gan evakuāciju, gan mācās nodrošināt medicīnas pakalpojuma nepārtrauktību.

Mācību laikā ugunsdzēsēji devās slimnīcā, bet mediķi steidza evakuēt pacientus. Šoreiz gan tie bija kolēģi, kurus matračos novilka pa kāpnēm no ceturtā stāva laukā, drošībā.

"Ņemot vērā, ka reiz jau mums viena evakuācija bija, mums pieredze jau ir. Bet, kad pastāsta visus aspektus, ir svarīgi atkārtot," sacīja slimnīcas Insulta vienības virsārsts Kristaps Jurjāns.

"Tās mācības ir vajadzīgas, jo var ļoti labi ieraudzīt kļūdas vai grūtības un novērst. Jāatsvaidzina zināšanas, jāvar sagatavoties un būt drošākiem, ja kaut kas notiek," norādīja slimnīcas ārste neiroloģe Ramona Valante.

Saskaņā ar scenāriju, sadūmojumam pieaugot, glābšanās pa kāpnēm vairs nebija iespējama. Tāpēc mācībās iesaistījās arī ugunsdzēsēji ar pacēlāja grozu. Pie tā piestiprina īpašu ierīci, ar kuru var izcelt gulošos pacientus.

"Nedaudz bija bailīgi, bet ir labi. Piekrītu, ka vajag, jo var labāk izprast procesu," sacīja mācību dalībniece Inga.

Šī ir trešā mācību diena, un slimnīcas Drošības daļas vadītājam Matīsam Šmitiņam jau ir skaidrs, ka jāuzlabo savstarpējā saziņa: "Ir jāuzlabo komunikācija. Mācības, treniņi dod lielāku priekšstatu, ja ir ģeopolitiski apdraudējumi."

Taču pats būtiskākais šo mācību mērķis ir nodrošināt medicīnas aprūpes nepārtrauktību.

"Notiekot kaut kam ārkārtējam, diemžēl lielākais risks sabiedrībai ir veselības aprūpes pakalpojuma pārtraukšana. Un šodien izspēlējām nepārtrauktību, kā nodrošināt pakalpojumu kvalitatīvi un droši," skaidroja Šmitiņš.

"Tuvu reālajai situācijai, bija arī labas lietas. Liela pievienotā vērtība, ka izmantojām speciālo tehniku, pārbaudījām tiešos piebraukšanas ceļus. Šādas nodarbības notiek reti. Aicinu arī citus ko šādu organizēt," pauda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Ivo Bendrats.

Mācību dalībnieki – mediķi – atzina, ka šādi izspēlētas trauksmes situācijas dod lielāku mieru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti