Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Vietējās nozīmes valsts ceļi – katastrofālā stāvoklī

Dienas ziņas

Rēzeknes jaunieši rīko labdarības koncertus

Stendē atrasts artilērijas lādiņš

Stendē sapieri iznīcina zēna uzietu lādiņu

Kāds zēns Stendes pilsētā Kurzemē netālu no gājēju celiņa uzgājis lādiņu. Speciālisti uzteic puiša rīcību, kurš par savu atradumu informējis pieaugušos.

Talsu novada Stendes pilsētā Otrā pasaules kara laikā ir bijusi vācu tanku stāvvieta. Pilsētas teritorijā un tās apkārtnē dažāda veida kara priekšmetu un lādiņu esot ļoti daudz. Nereti cilvēki tos atrod, bet neziņo atbildīgajām iestādēm. Taču 5. klases skolnieks Kristaps Sudrabiņš, atrodot lādiņu netālu no gājēju celiņa Stendē, vērsās pēc palīdzības pie pieaugušā.

"Es to atradu pa dienu, ejot pie drauga. Es domāju, ka tas bija kaut kāds zars vai veca bundža.

Es domāju, vakarā, kad iešu uz mājām, es to pacelšu - vai nu iemetīšu miskastē, vai nu kaut ko padarīšu, piemēram, padauzīšu pa sniegu. Vakarā, kad es gāju uz mājām, es piegāju klāt un ieraudzīju, ka tas ir tanka lādiņš," stāsta Stendes pamatskolas 5.klases skolnieks Kristaps Sudrabiņš.

Speciālist norāda, ka Kristaps ir rīkojies atbildīgi un, iespējams, izglābis sev dzīvību, nemēģinot pats kaut ko darīt ar atrasto nesprāgušo munīciju. Tas bijis sprādzienbīstams artilērijas lādiņš. Nu jau tas ir likvidēts, bet minimālais postījums varētu būt bijis 300 metru rādiusā. Katru gadu Latvijas teritorijā tiek atrasti vairāki simti sprādzienbīstamu lādiņu. Kurzemes teritorijā gada laikā nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota saņem ap 500 izsaukumu un likvidē pat 4000 lādiņu.

"Guļot zemē, viņš var būt sarūsējis un gaida, kad varēs izdarīt savu darbiņu. Viņš ir ražots ar mērķi nogalināt, sakropļot un izdarīt postījumus," brīdina Nesprāgušās munīcijas neitralizētāju 1. vada komandieris virsleitnants Edgars Balodis.

Sprādzienbīstamus lādiņus jebkurš var atrast visas valsts teritorijā sēņojot, ogojot vai vienkārši darbojoties piemājas dārzā. Ja nepazīstams objekts tiek atrasts, to nedrīkst kustināt, pārvietot, pakļaut triecieniem vai jebkādai mehāniskai ietekmei, termiskai iedarbībai un to nedrīkst izjaukt. "Ja viņu ņem rokās, met pret zemi vai veic kaut kādas citas darbības, tur sekas nav prognozējamas," saka Stendes pilsētas Pašvaldības policijas inspektors Ilmārs Deksnis.

Atrodot lādiņu, cilvēkam obligāti ir jāziņo Valsts policijai, zvanot uz 112. Kā min Balodis, šī gada laikā rotas pieredzē nav bijis neviena letāla vai smaga gadījuma, sprāgstot lādiņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt