Stājies spēkā 22 gadu cietumsods Imantas pedofilam

Stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru tā dēvētais Imantas pedofils sodīts ar brīvības atņemšanu uz 22 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments trešdien, 20.septembrī, atteica pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu izvirzītajās apsūdzībās par seksuāla rakstura uzbrukumiem nepilngadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā Rīgā 2014.gadā, liecina Augstākās tiesas informācija.

Līdz ar to stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas 2017.gada 5.jūlija spriedums, ar kuru  apsūdzētais sodīts ar brīvības atņemšanu uz 22 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Tāpat stājas spēkā tiesas noteiktā morālā kaitējuma kompensācijas piedziņa no apsūdzētā par labu cietušajām kopā 67 000 eiro apmērā.

Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Vīrietis tika apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais apsūdzēts par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

Vīrietim tika inkriminēti četri notikuši uzbrukumi ar piecām cietušajām un divi nozieguma mēģinājumi. Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Apsūdzētais vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos, liecina Augstākās tiesas informācija.

Jau ziņots, ka 2015.gada 5.augusta naktī, kad Imantas pedofils tika aizturēts, beidzās vērienīgāka policijas operācija valsts vēsturē un simtiem bērnu vecāku varēja atviegloti uzelpot.  Viņu meklēja vairāk nekā gadu. Imantā šī gada laikā bija vairāk policistu nekā visā valstī kopā. Skolās aizliedza pasākumus, kas beigtos pārāk vēlu.

Vecāki pieteicās dežūrās, lai skolēnus droši nogādātu mājās pēc stundām. Imantas pedofila rokraksts bija nepārprotams – sekot jaunāko klašu skolniecēm līdzi kāpņutelpā vai liftā un tad, labi apzinoties bērna bezpalīdzību, apmierināt savu dzimumtieksmi. Noziegumu teritorija bija Imanta un Zasulauks.

Cietušās meitenes pēcāk bija spiestas apmeklēt psihologus un terapeitus, kāda pat mainīja skolu un pilsētu, jo nespēja tikt pāri tam, ko viņai nodarīja tobrīd 20 gadus vecais jaunietis.

Ekspertīzē viņu atzina par pieskaitāmu. Par šiem noziegumiem viņu notiesāja uz 25 gadiem cietumā, bet, skatot lietu apelācijas kartībā, tiesa sodu samazināja līdz 22 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt