Sadaļas Sadaļas

Tiesa Imantas pedofilam samazina cietumsodu līdz 22 gadiem

Rīgas apgabaltiesa nolēmusi Naurim Pikšteinam jeb Imantas pedofilam, kurš apsūdzēts dzimumnoziegumos pret mazgadīgām meitenēm, par trim gadiem samazināt cietumsodu, nosakot 22 gadus ieslodzījumā.

Rīgas apgabaltiesa, skatot lietu apelācijas kartībā, secināja, ka tik bargu sodu noteikt nav bijis pamata.

“Mēs arī samazinājām par trim gadiem galīgo sodu. Pirmkārt, pirmās instances tiesa nav motivējusi, kāpēc tieši 25 gadi, kāpēc tik bargu sodu piespriedusi. Spriedumā nav motivācijas šim tiesas lēmumam,” norāda Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ludmila Poļakova.

Tāpat viņa norāda uz tiesas pieminēto mīkstinošo apstākli: “Viņš ir sadarbojies ar tiesu un izvēlējies vienkāršāko procesa veidu bez pierādījumu pārbaudes. Visu ir atzinis, visu kaitējuma atlīdzības pieteikumus ir atzinis.”

Formāli iepriekšējās instances tiesa esot atsaukusies uz apstākli, taču pēc būtības nav ņēmusi vērā to, ka viņam nav neviena atbildību pastiprinoša apstākļa, agrāk nav sodīts un viņam nav sliktu raksturojumu, norāda tiesnese.

“Līdz ar to [pirmā tiesu instances] noteikusi bargu sodu bez pietiekoša pamata, neņemot vērā atbildību mīkstinošos apstākļus.

Apelācijas tiesa uzskatīja, ka nevar tikai formāli atsaukties uz atbildību mīkstinošiem apstākļiem, bet tie ir jāņem vērā. Tā iemesla dēļ mēs samazinājām sodu līdz 22 gadiem,” skaidro Poļakova.

Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ludmila PoļakovaZane Mače

Ziņots, ka tikai 2015.gada 5.augusta naktī, kad Imantas pedofils tika aizturēts, beidzās vērienīgāka policijas operācija valsts vēsturē un simtiem bērnu vecāku varēja atviegloti uzelpot. Naura Pikšteina fotorobots bija izlīmēts vai pie katras kāpņu telpas Imantā, taču noziegumi turpinājās.

Viņu meklēja vairāk nekā gadu. Imantā šī gada laikā bija vairāk policistu nekā visā valstī kopā. Skolās aizliedza pasākumus, kas beigtos pārāk vēlu. Vecāki pieteicās dežūrās, lai skolēnus droši nogādātu mājās pēc stundām. Imantas pedofila rokraksts bija nepārprotams – sekot jaunāko klašu skolniecēm līdzi kāpņutelpā vai liftā un tad, labi apzinoties bērna bezpalīdzību, apmierināt savu dzimumtieksmi. Noziegumu teritorija bija Imanta un Zasulauks.

Cietušās meitenes pēcāk bija spiestas apmeklēt psihologus un terapeitus, kāda pat mainīja skolu un pilsētu, jo nespēja tikt pāri tam, ko viņai nodarīja tobrīd 20 gadus vecais jaunietis.

Ekspertīzē Pikšteins atzīts par pieskaitāmu. Par šiem noziegumiem viņu notiesāja uz 25 gadiem cietumā. Pikšteins uzskata, ka šis sods ir pārāk bargs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt