Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Jūrkalnē līgo austrālieši un vācieši

Panorāma

Panorāma

Spriedums Imantas pedofilam N.Pikšteinam

«Imantas pedofilam» tiesa piespriež 25 gadus ieslodzījumā

Par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētais tā dēvētais Imantas pedofils jeb Nauris Pikšteins savu vainu atzinis, un tiesa trešdien, 22.jūnijā, viņam piespriedusi 25 gadus ieslodzījumā.

 

Uz tiesas sēdi “Imantas pedofilu” saslēgtu roku dzelžos pavadīja policijas darbinieki. 20 gadus vecajam Pikšteinam, kurš iepriekš bija pazīstams ar vārdu "Imantas pedofils", seja bija aizklāta. Tiesa trešdien, 22.jūnijā, šajā lietā pasludināja spriedumu.

Prokurors Agris Skradailis apsūdzētajam prasīja 20 gadu cietumsodu, savukārt advokāts Antons Drēbnieks lūdzis to samazināt uz 17 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzina visās sešās epizodēs, kad seksuāli uzbrucis mazgadīgām meitenēm. 

Tiesas sēde Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā ilga vien aptuveni divas stundas, līdz tiesnesis Jānis Stūrmanis jau bija gatavs nolasīt saīsināto spriedumu.

Tiesa bija barga – pedofilam piespriesti 25 gadi cietumā ar probāciju uz trim gadiem. 

Pēc sprieduma Skradailis pateicās visiem, kas palīdzēja notvert pedofilu un saukt viņu pie atbildības. Prokurors stāstīja, ka savu galavārdu “Imantas pedofils” izmantoja, lai lūgtu piedošanu cietušajiem.

“Runājot tīri cilvēciski un dzirdot apsūdzētā pēdējo vārdu, tad es saklausīju viņā šo sirdsbalsi, ka viņš patiesi nožēlo izdarīto un lūdza arī cietušo pārstāvēm piedošanu par nodarīto,” atklāja prokurors.

Tāpat tiesa piesprieda pedofilam kompensācijās cietušajiem izmaksāt kopā 67 000 eiro, savukārt par labu valstij piedzenami vairāk nekā 6000 eiro. Kopumā par cietušām atzītas septiņas personas. 

Prokurors Skradailis gan atzina, ka pedofilam šādas naudas nav: "Šajā gadījumā diemžēl ir situācija visai apgrūtinoša. Kā redzams, tad diemžēl apsūdzētā materiālais stāvoklis neatļauj šobrīd šādas kompensācijas izmaksāt cietušajiem."

Tikmēr pedofila advokāts Antons Drēbnieks spriedumu komentēja lakoniski: “Tiesu nesaista nedz prokurora, nedz advokāta lūgtais.” Pirms sēdes Drēbnieks teica, ka viņa klients pats bērnībā ir cietis no seksuālas izmantošanas. 

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju, "Imantas pedofils" ir bezdarbnieks ar deviņu klašu izglītību un dzīvojis Jaunjelgavā.

Advokāts arī pauda, ka, viņaprāt, “Imantas pedofils” savu rīcību nožēlo: “Tad, kad tika lasīts saīsinātais spriedums, es uz viņu neskatījos, bet es jau teicu iepriekš, ka manā skatījumā ir viņam tomēr gan pārdzīvojumi, gan nožēla. Tāds ir mans subjektīvais viedoklis."

Lēmumu par sprieduma pārsūdzēšanu advokāts un notiesātais pieņemšot pēc iepazīšanās ar pilno spriedumu, ko publicēs 30.jūnijā. Pēc tam spriedumu būs iespējams pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Pikšteins savulaik dzīvojis Jaunjelgavā, taču tur un apkārtnes pagastos trešdien uzrunātie cilvēki viņu teicās nepazīstam. To saka arī kāda ģimene, kuriem ir tāds pats uzvārds.

Jaunjelgavā un tās apkārtējos ciemos sastaptie iedzīvotāji sacīja, ka Pikšteinu nepazīst. Vienlaikus viņi atzina, ka pilsētā esot klīdušas baumas, ka Pikšteins, iespējams, nācis no Jaunjelgavas vai tās apkārtnes.

Arī Jaunjelgavas vidusskolas vadības pārstāvji Latvijas Televīzijai noliedza, ka tajā būtu mācījies cilvēks ar šādu vārdu. Viņu nespēja atcerēties pat visilgāk skolā strādājošie pedagogi. Netālu no Jaunjelgavas Panorāmai gan izdevās atrast  kādu ģimeni ar tādu pašu uzvārdu, taču arī viņi nepazina notiesāto.

Jau ziņots, ka tā dēvēto Imantas pedofilu policija aizturēja pērn 5. augustā.  Par Imantas pedofilu Latvijas sabiedrība uzzināja 2014.gada marta sākumā – pusotra mēneša laikā bija notikuši divi seksuāla rakstura uzbrukumi divām mazām meitenēm. Noziegumus policija ātri vien sasaistīja ar vienu personu, jo tie notika daudzstāvu māju liftos Pārdaugavā, Imantā, arī meiteņu vecums bija līdzīgs. Bija aizdomas, ka gados jaunais vīrietis meitenes izsekojis.

Tomēr drīz pēc tam Valsts policija vēstīja jau par jaunu noziegumu – divas mazas meitenes bija ievilktas liftā un vienai no tām varmāka seksuāli uzbrucis. Pēc garākas pauzes oktobrī sekoja vēl viens uzbrukums mazai meitenei. Kopumā piecas cietušās meitenes ir astoņus līdz desmit gadu vecas. To uzzinot, daļa vecāku vairījās bērniem ļaut ārā vieniem spēlēties.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt