Šogad Latvijā reorganizēs vismaz 11, bet slēgs piecas skolas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šogad reorganizācija plānota vismaz 11 skolās, bet vēl piecas skolas tiks likvidētas, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājaslapā pieejamā informācija.

Šogad reorganizēs vismaz 11 skolas, bet slēgs piecas izglītības iestādes
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

Vairums skolu tīkla sakārtošanas procesu šogad noslēgsies gada otrajā pusē. Septiņi reorganizācijas procesi saistīti ar izglītības iestādes pakāpes maiņu, trīs reorganizācijas procesos tiks apvienotas izglītības iestādes, pieci procesi beigsies ar skolas likvidāciju.

2021. gadā reorganizējamo un slēdzamo skolu saraksts vēl nav pilnīgs, jo pašvaldības aizvien turpina iesniegt IZM savus lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu.

Piemēram, IZM sarakstos nav ietverti Rīgas domes plāni par skolu tīkla sakārtošanu galvaspilsētā, kur paredzēts reorganizēt desmit skolas un slēgt trīs izglītības iestādes.

Pašvaldībām ministrija par lēmumu slēgt, reorganizēt vai dibināt izglītības iestādi jāinformē sešus mēnešus pirms brīža, kad  tas reāli noticis.

Reorganizācija, mainot izglītības pakāpi, plānota Ventspils novada Piltenes vidusskolai, kura ar 31. jūliju būs zināma kā Piltenes pamatskola. Tāpat Rēzeknes novadā 1. jūlijā reorganizācija plānota Rēzeknes 6. vidusskolai, kurā turpmāk būs tikai pamatskolas posms. Savukārt 18. augustā reorganizācija noslēgsies Audriņu pamatskolā, tai kļūstot par pirmsskolas izglītības iestādi.

Reorganizāciju piedzīvos Jūrmalas novada sākumskola "Ābelīte", kura 31. augustā kļūs par Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādi "Ābelīte". Savukārt Salaspils 2. vidusskola no 31. jūlija būs Salaspils pamatskola.

Apes novadā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola 1. septembrī reorganizācijas procesā kļūs par Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolu. Tāpat 1. septembrī reorganizācija plānota Raunas vidusskolai, kura septembrī darbosies kā Raunas pamatskola.

Apvienojot Nītaures vidusskolu un Amatas novada mūzikas un mākslas skolu, 1. septembrī darbu sāks viena izglītības iestāde – Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskola. Pēc reorganizācijas skola atradīsies Nītaures vidusskolas ēkā, kura tiks renovēta. Taču vairākas mūzikas skolas darbnīcas paliks savās ēkās.

"Vidusskolā 10.klasi šogad jau neuzņēma. Un 11.,12.klasē kopā ir 11 skolēni. Tas vidusskolai ir maz. Mums ir jārēķinās, ka bērnu skaits ir neliels un perspektīvā nekādas straujas izaugsmes nebūs. Būs viena skola, kas sniegs kvalitatīvu izglītību un vēl kvalitatīvas profesionālās ievirzes programmas," pastāstīja vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Vita Krūmiņa.

Apvienošanās paredzēta arī Jūrmalas Alternatīvajai skolai un Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskolai, kuras no 15. jūnija būs zināmas kā viena skola – Jūrmalas Aspazijas pamatskola.

Savukārt Daugavpils novada Medumu pamatskolu 1. septembrī pievienos Sventes vidusskolai, bet 18. februārī jau dibināta Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Prātnieks".

Ar 31.augustu likvidēs Dravnieku pamatskolu Riebiņu novadā, savukārt Rēzeknes novadā ar 18. augustu beigs eksistēt Jaunstrūžānu pamatskola. Valkas novadā 1. jūnijā slēgs Vijciema sākumskolu, 31. jūlijā – Lubānas novadā Meirānu Kalpaka pamatskolu, savukārt Varakļānu novadā 30. jūnijā likvidēs Murmastienes pamatskolu.

Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskolā pašlaik 32 skolēni aizvada pēdējo mācību gadu. "Zinot, ka tuvojas reģionālā reforma un zinot Madonas novada skatījumu uz mazām lauku skolām, šis bija tas iemesls, ka šis ir pēdējais mācību gads. Tiek runāts, ka lauku skolās ir slikti ar izglītību. Es uzskatu, ka tas nav pareizi. Lauku skolās ir individuālā pieeja – bērns ir ļoti no svara, tiek pacelta viņa pašapziņa un, strādājot individuāli, viņš ir tikai ieguvējs," pauda skolas direktore Lana Kunce.

Nav vēl zināms, kas notiks ar Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskolas ēku. Bērniem būs iespēja turpināt mācības Lubānas novada vidusskolā, uz kuru vedīs pašvaldības transports. Bet 25 skolas darbinieki būs spiesti meklēt citu darbu.

Savukārt Dravnieku pamatskolā Riebiņu novadā mācās 22 bērni. Pašvaldībā lēmumu pieņēma jau pagājušajā vasarā, tāpēc darbinieki un skolēni jau esot gatavi pārmaiņām. "Pagājušajā gadā arī vienu aizvērām, šogad šī skola un iepriekšējos gados vēl Silajāņos pamatskolu aizvērām tieši mazā skolēnu skaita dēļ. Nu tā ir – kvalitatīvs darbs tur vairs nesanāk ar šādiem skaitļiem," atzina novada Izglītības jautājumu koordinatore Evelīna Visocka.

IZM norāda, ka lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājas.

Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot. Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija, izskatot jautājumu par saskaņojuma sniegšanu pašvaldības lēmumam, izvērtē saņemto informāciju un sniedz atbildi, nepieciešamības gadījumā pieprasot pašvaldībai arī papildu skaidrojumu.

Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek izvērtēts pašvaldības sniegtais skaidrojums par izglītības iestādes darba kvalitāti, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājumu, izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā – pieejamie finanšu resursi, izglītības iestāžu ēku piepildījums un noslogojums, teritorijas demogrāfiskās tendences, pašvaldības ekonomiskās attīstības potenciāls, kā arī iesaistīto pušu – skolēnu, pedagogu, vecāku – informētība un viedoklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti