Rīgā slēgs un reorganizēs vairākas skolas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ceturtdien, 18. februārī, atbalstīja vairāku skolu slēgšanu un reorganizēšanu Rīgā, lai "turpinātu pilnveidot izglītības iestāžu tīklu".

Kā tika informēti deputāti, likvidējot Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu, kas atrodas Gaujas ielā 23, izglītības programmu īstenošanu nodos Rīgas 45. vidusskolai, kas atrodas Ropažu ielā 34, lai arī mācības arī turpmāk notikšot visās līdz šim izmantotajās telpās.

Likvidējot Rīgas Mūzikas vidusskolu, tā tiks pievienota Rīgas Valdorfskolai. Mācības turpmāk notiks Rīgas Mūzikas vidusskolas līdzšinējās ēkās – gan Šampētera ielā 98, gan Kalnciema ielā 160. Turklāt šīm ēkām ir piesaistītas lielas teritorijas skolēnu mācību procesa un arī brīvā laika aktivitāšu organizēšanai.

Savukārt Rīgas Raiņa vidusskolai, kas atrodas K. Barona ielā 71, tiks pievienota likvidētā Rīgas Avotu pamatskola, kas atrodas Avotu ielā 44, mācību process skolēniem arī turpmāk tiks organizēts abās ēkās, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācība plāna īstenošanu un konkurētspējīgu pedagogu darba samaksu, skolas ar nelielu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu tiks slēgtas, nododot to mācību programmu realizēšanu citās skolās.

Izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanā iecerēts izveidot jaunu – Rīgas Arkādijas vidusskolu Āgenskalna apkaimē, apvienojot Rīgas 61. vidusskolu, kas atrodas Pārslas ielā 14, ar Rīgas 53. vidusskolu, kas atrodas Melnsila ielā 6. Šīs iestādes mācības process turpmāk notiks abu skolu ēkās.

Pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi mācīsies Pārslas ielā 14, savukārt pamatskolas un vidusskolas izglītības programmas tiks īstenotas Melnsila ielā 6.

Rīgas 19. vidusskolai piešķirs nosaukumu Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola, Rīgas 54. vidusskolai – Rīgas Baltmuižas pamatskola, Rīgas 65. vidusskola turpinās darbu kā Rīgas 65. pamatskola, Rīgas 69. vidusskola turpinās darboties kā Rīgas 69. pamatskola. 

Savukārt līdzšinējā Rīgas Austrumu vidusskola turpmāk būs Rīgas Austrumu pamatskola, bet Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolai tiks piešķirts nosaukums – Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskola.

Pilnveidojot pašvaldības izglītības iestāžu tīklu, plānots veidot vienotu izglītības iestādi Jaunciema apkaimē: Rīgas 15. pirmsskolas izglītības iestādi pievienot Rīgas 7. pamatskolai, kur pamatizglītības programma joprojām tiks īstenota skolas ēkā Jaunciema 4. šķērslīnijā 4, bet pirmsskolas izglītības process – Gaileņu ielā 15.

Kā norādīja komitejas vadītāja Iveta Ratinīka, būtiski esot saskatīt nevis vārdus "slēgt" vai "reorganizēt", bet "iespēju, ko šis process paver", racionāli izmantojot gan finanšu līdzekļus, gan pedagoģiskos resursus un telpas.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Tas tiekot darīts skolu tīkla optimizācijas ietvaros, un par to vēl jālemj visiem domes deputātiem,  paskaidroja Ratinīka.

"Ja ir nepietiekams skaits skolēnu, tad attiecīgi pašvaldībai ir ļoti daudz jādotē. Ja mēs juridiski apvienojam šīs iestādes, tad palielinās finansējums, kuru varam izmantot skolotāju algām. Tāpat dažos gadījumos ļoti racionāli var pārstrukturēt to, ka vienā no ēkām, kurā turpinās mācību process, var izvietot arī vairākas bērnudārza grupas un tamlīdzīgus risinājumus," stāstīja komitejas vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti