Sociālie partneri topošajai valdībai norāda uz nepieciešamību turpināt reformas veselības un nodokļu jomās

Sociālie partneri vēlētos, lai politiskās partijas spētu līdz 6. novembrim vienoties par stabilas un rīcībspējīgas valdības izveidošanu, jo nākamajam Ministru kabinetam (MK) jāturpina daudzas reformas, tostarp veselības, izglītības un nodokļu jomā.

Tā piektdien, 26. oktobrī, pēc tikšanās ar Jaunās Konservatīvās partijas un "KPV LV" pārstāvjiem atzina darba devēju konfederācijas un brīvo arodbiedrību savienības vadītāji. Viņuprāt, būtu svarīgi neievilkt valdības veidošanas procesu, lai spētu savlaicīgi pieņemt nākamā gada budžetu.

Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs atzina, ka kritiski svarīga ir uzņēmējdarbības vide, konkurētspēja un investīciju klimats. "Kvalificēta darbaspēka pieejamība. Mums migrācijas politikai jābūt adekvātai situācijai, kāda šodien ir. Mums ir jādraudzējas ar tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurām ir līdzīga domāšana. Mums vajadzīga stipra eirozona. Tā kā premjeram būs ļoti liela atbildība, un, ja viņš neizvēlēsies pareizos sadarbības partnerus no dažādām partijām, ja viņš nedarīs pareizu akcentu uz sabiedriskajām organizācijām, viņš nesasniegs mērķi," pēc tikšanās sacīja Gavrilovs.

Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs Egils Baldzēns pauda prieku par to, ka partijas domā turpināt iesākto darbu pie nodokļu reformas. "Man ir prieks par to, ka ir doma turpināt iesākto darbu pie nodokļu reformas, skatīties, kā varam celt neapliekamo minimumu un atvieglojumus, rūpīgi to izvērtēt un diskusijās ar sociālajiem partneriem virzīties uz priekšu. Bet galvenais, mēs gribam, lai politiskās partijas savā starpā arī rod sapratni un veido veiksmīgu komandu un lai jaunajai valdībai arī būtu labi rezultāti," sacīja Baldzēns.

Sociālie partneri novēl partijām vienoties

  KONTEKSTS:

  Jau trešo nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.

  Prezidents pēc sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām turpina izvērtēt Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu un sagaida, ka turpmākajā partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

  Apvienība „Attīstībai/Par!” ierosināja valdības veidošanas sarunās ieviest jaunu tematiskās diskusijas formātu ekspertu līmenī, apspriežot veselības aprūpes un izglītības reformu, tiesiskuma un drošības jautājumus, transporta un infrastruktūras jautājumus, obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu un pašvaldību reformu.   Sarunās piedāvāja iesaistīt 6 partijas: “Attīstībai/Par!”, “KPV LV”, JKP, ZZS, Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību”, bet  JKP un “KPV LV” sarunās nepiedalīsies.  

  Ceturtdien četras partijas sarunās vienojās, ka jau tuvākajā laikā ir jāgroza veselības aprūpes finansēšanas likums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti