Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Čehija un Krievija apmainās ar diplomātu izraidīšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VSAC «Malta» klientiem rod pagaidu mājas

Sociālās aprūpes centra «Malta» klientus uz remonta laiku izmitina vidusskolas kopmītnēs

Rēzeknes novada veselības un sociālās aprūpes centrā "Malta" šonedēļ tiks uzsākti sanitāro mezglu pārbūves darbi. Centra klienti izmitināti netālu esošajā Maltas vidusskolas dienesta viesnīcā. Sākotnēji gan bija iecerēts, ka remontdarbu laikā centra iedzīvotājiem nenāksies pamest savu ierasto dzīvesvietu, taču Covid-19 stingrie ierobežojumi nosaka, ka vienlaikus ar klientiem citi cilvēki, tajā skaitā būvdarbu veicēji, aprūpes centrā nedrīkst atrasties.

Daudziem cilvēkiem rūpes sagādā tas, ka jāpamet vide, pie kuras ļoti pierasts.

"Protams, psiholoģiskais stāvoklis un emocionālais stāvoklis katram ir dažāds – citam ir vēl tas stress; kurš jau it kā ieradās ļoti mierīgi, jau viss ir kārtībā. Kas savu zāļu maisiņu velk no somas laukā, citu jau interesē ledusskapis, kad tas tiks pieslēgts," stāstīja Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale.

Labiekārtošanas darbus veselības un sociālās aprūpes centra "Malta" darbinieki gaidīja jau vairākus gadus. Ikdienā nākas strādāt galvenokārt ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kam nepieciešama īpaša aprūpe, taču sanitārie mezgli centrā tam bija neatbilstošā stāvoklī. Tika saņemti aizrādījumi arī no Veselības inspekcijas.

"Karsts ūdens, attiecīgi – tvaiki, un tvaiku iespaidā šeit [pirmajā stāvā] mazāk, bet otrā stāvā pat pelēja drēbes. Vispār smagi bija. 

Šie skapīši, lai arī bija kosmētiskais remonts, bet tādos tvaikos visa krāsa lobījās. Jo ventilācija nestrādā tik labi. Otrkārt, pie mums šeit, piemēram, ja viens mazgājas, otrs nevar atnākt. Pēc projekta sola, ka, piemēram, būs invalīdiem telpiņa, pārējie staigājošie varēs arī nomazgāties," stāstīja centra "Malta" vadītāja vietniece Anna Beitāne.

Pārvākšanās dienā nepieciešamā inventāra, tostarp gultu, mēbeļu un citu mantu pārvešanā uz Maltas vidusskolas dienesta viesnīcu savu atbalstu sniedza arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri. 

"Tas ir tāds milzīgs gandarījums un prieks, ka pie esošās situācijas, kad profesionālā dienesta karavīri īstenībā ir aktīvi iesaistīti, arī intensīvi iesaistīti dažāda veida apmācībās, mēs varam rast arī iespēju iesaistīties šāda veida pasākumā," sacīja bataljona kapelāns, virsleitnants Haralds Broks. 

Izmitināt visus 34 klientus Maltas vidusskolas dienesta viesnīcas 4. stāvā bijis rūpīgi pārdomāts lēmums, kas saskaņots arī ar Veselības inspekciju. Galvenais kritērijs bijis, lai pagaidu dzīvesvieta ir pēc iespējas tuvāk sociālās aprūpes centram (SAC), kurā arī remontdarbu laikā tiks nodrošināti atsevišķi līdzšinējie pakalpojumi.

"Tiks piegādāti gan pārtikas produkti, virtuve turpinās darboties turpat uz vietas. SAC busiņi un transports kursēs ļoti regulāri starp Maltas vidusskolas telpām un SAC telpām," norādīja Sociālā dienesta vadītāja Strankale.

Iecerēts, ka remontdarbi veselības un sociālās aprūpes centrā "Malta" ilgs trīs mēnešus un atgriezties ierastajā dzīvesvietā tā klienti varēs vasaras beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt