Sniegputeņa dēļ Latvijā pasliktinās braukšanas apstākļi, valsts vidienē traucēta elektroapgāde

Sniega un apledojuma dēļ sestdienas vakarā visā Latvijā, izņemot Kuldīgas apkārtni, ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa lielajiem ceļiem, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" apkopotā informācija.

Īpaši slikti braukšanas apstākļi ir Rēzeknes apkārtnē uz ceļiem starp Daugavpili un Rēzekni un Jēkabpili un Rēzekni. Tur vakarā novērots zemais putenis, konkrētie ceļu posmi ir sniegoti un aizputināti.

Kā liecina informācija sociālajos tīklos un satiksmes lietotnē "Waze", stiprajā putenī Latvijā, tostarp Rīgā, notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi, apgrūtinot kustību.

Valsts policija ziņo, ka sestdien līdz plkst.17 reģistrēti 105 satiksmes negadījumi, kuros cilvēki nav cietuši, un septiņi, kuros diemžēl ir cietušie.

Latvijā sestdienas vakarā un naktī saglabāsies spēcīgs un brāzmains vējš, kā arī snigšana, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Naktī uz svētdienu daudzviet turpinās stipri snigt - sniega segas biezums palielināsies par 5-9 centimetriem. Nakts pirmajā pusē arī puteņos. Ceļi būs slideni. Snigšanas un putināšanas laikā redzamība būs pasliktināta līdz 500-1000 metriem.

Valsts centrālajā daļā ap plkst.17 spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni 3000 AS "Sadales tīkls" klientiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Inga Tilhena.

Viņa atzīmē, ka spēcīgais vējš, kas atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai visā Latvijā brāzmās sasniedz ātrumu 20 līdz 24 metrus sekundē, bet dažviet, jo īpaši piekrastes teritorijās, pat pārsniedz 25 līdz 27 metrus sekundē, izraisa bojājumus elektrotīklā.

Situācija elektrotīklā nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šodien ir mainīga. AS "Sadales tīkls" 39 operatīvās darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz klientiem atjaunotu elektroapgādi.

Tilhena uzsver, ka bojājumus elektrotīklā galvenokārt radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, bojāti balsti un citi elektrotīkla elementi.

Bojājumu novēršanu apgrūtina spēcīgā snigšana un slidenie ceļi, kas ietekmē brigāžu pārvietošanās ātrumu un piekļūšanu bojājumu vietām.

Novērst bojājumus ir gatavas vairāk nekā 100 operatīvā darba brigādes jeb vairāk nekā 200 elektromontieru, ja būs nepieciešams, AS "Sadales tīkls" darbam pie bojājumu novēršanas piesaistīs papildu brigādes.

AS "Sadales tīkls" pārstāve atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari vai zemē redzami pārrauti elektrolīniju vadi.

Par šādām bīstamām situācijām jāziņo AS "Sadales tīklam", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi tīmekļvietnē "sadalestikls.lv" pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti