Slimību kontroles centrs konsultējas ar juristiem, vai atklāt arī pilsētas un novadus, kuros reģistrēts koronavīruss

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

26 ar "Covid-19" saslimušie ir pietiekams skaits, lai tos atspoguļotu Latvijas kartē reģionu līmenī, taču datu aizsardzības vārdā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pagaidām atturas nosaukt konkrētas vietas, kur reģistrēta saslimšana ar jauno koronavīrusu.

Jurijs Perevoščikovs par koronavīrusa datu atspoguļošanu
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norāda, ka konkrētākas vietas, kur reģistrēts vīruss, neatklāj, lai iedzīvotājus pasargātu no sabiedrības intereses.

"Mēs esam ņēmuši vērā to, vai dati, kuri pie maziem skaitļiem, pie mazas apdzīvotas vietas [ir] identificējami ar personu, dotu kaut kādu labumu sabiedrībai vai pašam saslimušajam. Mēs turpināsim konsultācijas ar juristiem. Ja būs pozitīvs lēmums - mēs paplašināsim teritoriju skaitu," pauda Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka citās valstīs dati par atsevišķiem gadījumiem kādā pilsētā netiek publicēti, bet tiek sniegta informācija par lielajiem reģioniem, piemēram, Vācijā par Bavāriju.

KONTEKSTS:

Sestdien, 14. martā,  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši 9. Kopā izmeklētas 666 personas, un Latvijā līdz sestdienas, 14. marta, rītam apstiprināti 26 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

SPKC arī informē, ka tiks veidota karte, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti