Pusdiena

Pusdiena 21.11.2017

Pusdiena

Grūtības koalīcijas izveidē tuvina Vāciju jaunu Bundestāga vēlēšanu izsludināšanai

No nākamā gada slēgs Āgenskalna tirgu; atjaunošanai Rīgai nav ne plānu, ne naudas

Slēdzot Āgenskalna tirgu, Rīgas domei nav ne atjaunošanas plānu, ne naudas

Pagaidām Āgenskalna tirgus apmeklētāji tikai no palikušajiem tirgotājiem var uzzināt, ka lielākā tāda veida tirdzniecības vieta Pārdaugavā no nākamā gada 1.janvāra tiks slēgta. Rīgas dome secinājusi, ka nomnieks tirgu tai atdevis kritiskā stāvoklī. Turklāt pagrabā nelielā platībā nobrukusi daļa griestu. Taču vēsturiskā nama atjaunošanai domei pagaidām nav ne projektu, nedz arī naudas. Bet tirgus atdzimšanai varētu būt vajadzīgi līdz pat pieciem miljoniem eiro.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” valde, izvērtējot Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona tehnisko stāvokli un tirdzniecības sarūkošās tendences tajā, pieņēmusi lēmumu gatavot Pārdaugavas vecāko un lielāko tirgu visaptverošai rekonstrukcijai. Ņemot vērā darbu apjomu un veidu, rekonstrukcijas laikā tirdzniecības process Āgenskalna tirgū tiks pārtraukts ar 1.janvāri.

Tā lasāms kādā vēlā darbdienas vakarā izsūtītā paziņojumā presei, bet tirgū nekur tāda informācija nav izlikta.

Pircēji gan par tirgus slēgšanu ir informēti, taču tādu ieceri neatbalsta. Viņu vidū Inese Bite: “Slikti. Man ir tuvu no mājām. Ko es darīšu? Jābrauc būs uz Centrāltirgu, ko es nevaru ciest.”

Āgenskalna tirgus pārdevējas rāda, ka tirgus administrācija slēgusi centrālo ieeju. Iemesls –

nesen pagrabā tieši zem ieejas nogāzusies daļa griestu.

Tirgotājām meistari teikuši, ka griesti tikai jāizžāvē, bet simtgadīgās konstrukcijas esot gana izturīgas, tāpēc tirgus nams pagrabā neiegāzīšoties. Galvenā runātāja ir apkopēja Nataša, kas saka – Āgenskalna tirgus ticis nolaists un pagrabs piemēslots laikā, kamēr “Rīgas centrāltirgus” to bija nodevis apakšnomā. Tad darbinieki savām rokām visu sakopuši.

Pircēji esot šokā, bet meistari teikuši – meitenes, jūs nomirsiet, bet tirgus stāvēs.

Savukārt smalkmaizīšu pārdevēja Olīvija Pūcīte, kas tur tirgojas jau 32 gadus, visvairāk apbēdināta par nekonkrētību vadības attieksmē.

“Kad viņiem tika jautāts, vai ir būvvaldes speciālista slēdziens par avārijas stāvokli, nevarēja uzrādīt. Varbūt var rasties pirmsavārijas stāvoklis. Kad tika jautāts, vai rekonstrukcijas plāni sākti gatavot, - nav sākti. Vai ir nauda piesaistīta? Naudas nav. Rodas iespaids, ka mēs kādam traucējam.

Man sāp sirds par to, ka es saprotu – ja aizvērs šo tirgu, nekad te tas vairs nebūs kā tirgus,” saka smalkmaizīšu pārdevēja.

“Rīgas centrāltirgus” vadībai tiešām pagaidām vienīgais plāns ir Āgenskalna tirgu slēgt. Uz cik gadiem, nav zināms. Esot aplēses, ka rekonstrukcija izmaksātu līdz pieciem miljoniem eiro, taču pagaidām nav ne projektu, nedz iezīmētas naudas budžetā.

“Rīgas centrāltirgus” pārstāvis Aleksandrs Šuņins atzīst, ka tirgus darbība uz nezināmu laiku tiek iesaldēta: “Vispirms būs projekts ēkas konservācijai, pēc tam arī projekts remontam. Un tā tālāk – soli pa solim viss arī notiks. Diemžēl nevaru prognozēt [laiku]. Arī nevaram prognozēt izmaksas.”

Pašreizējiem tirgotājiem uz nezināmo rekonstrukcijas laiku piedāvāts ievākties Centrāltirgū.

Saistītie raksti
6 komentāri
Juris Putnis
Vai nešķiet tas viss pēc kombinācijas? Vienīgais veids kā visus izdzīt legāli, tas ir paziņojums par bīstamu tirgus stāvokli, kad visus padzīs paziņos ka naudu nevar dabūt renovācijai un sāks meklēt investoru un kas par brīnumiem, tāds parādīsies(privāts) vēl labvēļiem bonusu caur ofšoru izdzīs un skaties pēc brīža kāds starptautiskais veikalu tīkls īrēs! Arī nesaprotu tirgus vadības rīcību, plānojot slēgt cieti asfaltē laukumu apkārt tirgus ēkai, notriec naudu bez attīstības/renovācijas projekta! Vai nav dīvaini? Korupcija spiežas visur kur lāpstu dur, visatļautība un nesodamība rullē! Tirgus ir jārenovē un jāveido mūsdienīgu tirgus apjomu. Tāpat var ieplānot restorānu otrā stāvā un varbūt apakšzemes stāvietu utt. Tas viss jādara caur publisku apspriešanu un caurspīdīgi/saprotami lai darbotos iedzīvotāju interesēs!
Stella Jurgena
Viens vienīgs jautājums -kas uzvārīsies un kurš ir pircējs? Cik liels būs "otkats"? Būs kā ar Kalnciema 36/38 - vācu uzņēmējs vienu vai pat divas reizes ļaunprātīgi bankrotēja, 2004.g.ļaunprātīgo bankrotu atbalstīja arī VID, 2013.g. to placi pārdeva, kārtīgi "uzvāroties". Liekas, ka vācietis ļoti labi "padalījās"-visi izlikās beigti. Rīgas dome tik Rīgas Satiksmei prasa dotācijas-tā taču ir elektorāta piebarojamais kombināts, pretlikumīgās kontrašu izdarības starppieturām nevēlas novērst, laikam top "Saskaņas republika" un tirgus tiks iztirgots kādam savējam
Guntis Veiskats
Dzīvojot kaimiņos tirgum, skaidri redzams: ar katra nākamā lielveikala atvēršanos tirgus apkārtnē pārdevēju skaits tirgū samazinās. Lielveikaliem, sevišķi tam, kura nosaukums sākas ar "M", ir agresīva cenu politika - no ražotājiem iepērk par grašiem, tādā veidā spiežot no tirgus laukā vietējos. Turklāt Āgenskalns ir rajons ar caurmērā ne pārāk turīgiem iedzīvotājiem, tāpēc daudzi izvēlas lētāku preci. Atliek atcerēties aizpagājušā gadsimta franču kriminālpolicijas slaveno principu: "Ja vēlies uzzināt, kas vainīgs, paskaties, kam no tā labums atlec". Nav grūti uzminēt, kam izdevīga tirgus lejupslīde - un ne jau tikai Āgenskalnā vien.
Valters Korālis
Gan jau kāds šo vietu iekārojis lielveikala izbūvei. Vizdrīzāk. Nevis mazie veikali, bet tieši tirgi ir lielākie lielveikalu konkurenti, jo tur ir lielāka iespējamība, ka nopirksi Latvijā audzēto(ar izņēmumiem, protams). :)
Anonīms lietotājs 18077
Gan jau, ka, kā projekts- tā nauda ir- tikai tirgus vietā grib kādus dzīvokļus un/vai birojus sataisīt. Ēka smuka, labā vietā. Tā vienkārši tirgu aizklapēt nevar- tāpēc teātri vajag.
Kremilek Rukis
Šķiet, ka svarīgākais vārds rakstā ir 'konservācija". Tas nozīmē, RD izliks vērā ņemamu naudu "konservācijai". Tad gadus 3 - 5 nedarīs neko. Tad konstatēs, ka ēkas stāvoklis ir vēl vairāk pasliktinājies (par konservācijas izmaksām visi jau būs aizmirsuši) un to neatmaksājas rekonstruēt, atjaunojot tirgu. Nabaga domei nekas cits neatliks, kā vien par grašiem ēku pārdot kādai draudzīgai firmai. It kā elementāri, bet šādā darījumā miljonu var nopelnīt!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti