Pusdiena

Pusdiena 21.11.2017

Pusdiena

Grūtības koalīcijas izveidē tuvina Vāciju jaunu Bundestāga vēlēšanu izsludināšanai

No nākamā gada slēgs Āgenskalna tirgu; atjaunošanai Rīgai nav ne plānu, ne naudas

Slēdzot Āgenskalna tirgu, Rīgas domei nav ne atjaunošanas plānu, ne naudas

Pagaidām Āgenskalna tirgus apmeklētāji tikai no palikušajiem tirgotājiem var uzzināt, ka lielākā tāda veida tirdzniecības vieta Pārdaugavā no nākamā gada 1.janvāra tiks slēgta. Rīgas dome secinājusi, ka nomnieks tirgu tai atdevis kritiskā stāvoklī. Turklāt pagrabā nelielā platībā nobrukusi daļa griestu. Taču vēsturiskā nama atjaunošanai domei pagaidām nav ne projektu, nedz arī naudas. Bet tirgus atdzimšanai varētu būt vajadzīgi līdz pat pieciem miljoniem eiro.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” valde, izvērtējot Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona tehnisko stāvokli un tirdzniecības sarūkošās tendences tajā, pieņēmusi lēmumu gatavot Pārdaugavas vecāko un lielāko tirgu visaptverošai rekonstrukcijai. Ņemot vērā darbu apjomu un veidu, rekonstrukcijas laikā tirdzniecības process Āgenskalna tirgū tiks pārtraukts ar 1.janvāri.

Tā lasāms kādā vēlā darbdienas vakarā izsūtītā paziņojumā presei, bet tirgū nekur tāda informācija nav izlikta.

Pircēji gan par tirgus slēgšanu ir informēti, taču tādu ieceri neatbalsta. Viņu vidū Inese Bite: “Slikti. Man ir tuvu no mājām. Ko es darīšu? Jābrauc būs uz Centrāltirgu, ko es nevaru ciest.”

Āgenskalna tirgus pārdevējas rāda, ka tirgus administrācija slēgusi centrālo ieeju. Iemesls –

nesen pagrabā tieši zem ieejas nogāzusies daļa griestu.

Tirgotājām meistari teikuši, ka griesti tikai jāizžāvē, bet simtgadīgās konstrukcijas esot gana izturīgas, tāpēc tirgus nams pagrabā neiegāzīšoties. Galvenā runātāja ir apkopēja Nataša, kas saka – Āgenskalna tirgus ticis nolaists un pagrabs piemēslots laikā, kamēr “Rīgas centrāltirgus” to bija nodevis apakšnomā. Tad darbinieki savām rokām visu sakopuši.

Pircēji esot šokā, bet meistari teikuši – meitenes, jūs nomirsiet, bet tirgus stāvēs.

Savukārt smalkmaizīšu pārdevēja Olīvija Pūcīte, kas tur tirgojas jau 32 gadus, visvairāk apbēdināta par nekonkrētību vadības attieksmē.

“Kad viņiem tika jautāts, vai ir būvvaldes speciālista slēdziens par avārijas stāvokli, nevarēja uzrādīt. Varbūt var rasties pirmsavārijas stāvoklis. Kad tika jautāts, vai rekonstrukcijas plāni sākti gatavot, - nav sākti. Vai ir nauda piesaistīta? Naudas nav. Rodas iespaids, ka mēs kādam traucējam.

Man sāp sirds par to, ka es saprotu – ja aizvērs šo tirgu, nekad te tas vairs nebūs kā tirgus,” saka smalkmaizīšu pārdevēja.

“Rīgas centrāltirgus” vadībai tiešām pagaidām vienīgais plāns ir Āgenskalna tirgu slēgt. Uz cik gadiem, nav zināms. Esot aplēses, ka rekonstrukcija izmaksātu līdz pieciem miljoniem eiro, taču pagaidām nav ne projektu, nedz iezīmētas naudas budžetā.

“Rīgas centrāltirgus” pārstāvis Aleksandrs Šuņins atzīst, ka tirgus darbība uz nezināmu laiku tiek iesaldēta: “Vispirms būs projekts ēkas konservācijai, pēc tam arī projekts remontam. Un tā tālāk – soli pa solim viss arī notiks. Diemžēl nevaru prognozēt [laiku]. Arī nevaram prognozēt izmaksas.”

Pašreizējiem tirgotājiem uz nezināmo rekonstrukcijas laiku piedāvāts ievākties Centrāltirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti