Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Subsidētās darba vietas Skrundā

Skrundas novada biedrība piesaista finansējumu darbavietām cilvēkiem ar invaliditāti

Subsidētā darba vieta cilvēkam ar invaliditāti nereti ir vienīgā iespēja strādāt. Tas palīdz arī iziet sabiedrībā un ar savu piemēru iedvesmot citus. Jau vairākus gadus Skrundā par šo cilvēku nodarbinātību rūpējas biedrība “Ventas krasti”, piesaistot līdzekļus no dažādām programmām.     

Kristaps Kolāts jau piecas dienas strādā Skrundas jauniešu centrā. Viņš ir interešu pulciņa audzinātājs, tas nozīmē, ka viņš darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, tiem, kas te ienāk pirmo reizi, palīdz ātrāk iejusties.

Kristaps pamazām ir izķepurojies no smagām veselības problēmām tā, lai varētu iziet cilvēkos, tomēr arī šī darba viņam nebūtu, ja biedrība “Ventas krasti” nepiesaistītu līdzekļus subsidētajai darba vietai no Jauniešu garantiju programmas Nodarbinātības valsts aģentūrā.

“Pārsvarā sēdēju mājās, neko nedarīju, šeit vismaz iespēja kaut ko iesākt. Vislabāk jau kopā ar bērniem, liekas kā savēji visi,” saka Kristaps.

Šobrīd kopumā biedrība sadarbībā ar pašvaldības iestādēm ir no dažādām programmām izveidojusi trīs šādas darbavietas. Piesaistīt līdzekļus subsidētajām darba vietām cilvēkiem ar invaliditāti biedrība “Ventas krasti” sāka pirms sešiem gadiem.

Tās vadītāja Inese Ivāne atzīst – pati nokļuvu tādā situācijā, ka vienīgā iespēja strādāt bija subsidētā darbavieta.

“Šiem cilvēkiem ir ļoti problemātiski iesaistīties darba tirgū, un īstenībā tā invaliditātes pensija ir tik niecīga, lai viņš vēl brauktu ārā no Skrundas novada un meklētu darbu,” norāda Ivāne.

Elīna Lagzda šobrīd strādā sociālajā dienestā par asistenti cilvēkiem ar invaliditāti, viņa atzīst, ka pati ir kā paraugs šiem cilvēkiem.

“Ir vēl viens puisis, kas ir tādā pašā situācijā, saka, ka neko nevar, bet tā nav, ir jābūt pacietīgam,” saka Lagzda.

Latvijā cilvēku ar invaliditāti skaitam ir tendence pieaugt. Pērn 182 048 cilvēkiem jeb 9,3% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita bija noteikta invaliditāte, tostarp 17 865 personām invaliditāte tika noteikta pirmo reizi.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti