Dienas ziņas

Peoniju izstāde brīvā dabā

Dienas ziņas

Siera klubs izdevis grāmatu par Jāņu sieru

Stipras vēja brāzmas posta Siguldas novadu

Siguldas pašvaldības atbalstu vētras postījumu likvidēšanai lūguši divu privātmāju saimnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šajās dienās Latvijas austrumu daļā plosās vēja brāzmas, kas vietām nesušas postījumus. Lielākie postījumi skāruši Siguldas novadu. Vairākām dzīvojamām ēkām nopostīti jumti un mežu apvidū nolauzti koki. Seku likvidēšanai pašvaldība sola palīdzību. Līdz šim sociālajam atbalstam pieteikušies divi privātmāju īpašnieki.

Pirms pāris dienām ūdensslēpošanas bāzē "Siguldas bebri” organizācijas biedri gatavojās kārtējiem brīvdienu treniņiem ūdenī. Taču pēc postošās vētras sportiskās aktivitātes uz ūdens tagad uz ilgāku laiku viņiem būs liegtas. Spēcīgais vējšs pilnībā izpostījis ūdenskluba teritorijā esošo mežu.

Kā stāsta kluba pārstāvis, vētras laikā teritorijā neviens neatradās un lielākā postaža nodarīta iekoptajai teritorijai un tur esošajām ēkām.

"Apskādētas ir četras ēkas. Viena no tām pirts. Viena ir reilings, tā ir kuģu māja. Nojumes  galīgi vairs nav. Tur ir nojauktas tualetes. Tā kā postījumi ir lieli," atzina ūdenssporta kluba “Siguldas bebri” pārstāvis Andris Avotiņš.

"Esam sākuši atzarot apakšas, lai tiktu klāt pie ezera. Koki ir sagāzušies krustu šķērsu. Redzēsim, varbūt pa jaunnedēļu tas skats būs savādāks," piebilda ūdenssporta kluba “Siguldas bebri” biedrs Vents Dērics.

Turpinoties spēcīgām vēja brāzmām, aizlauztie koki turpina lūzt un, lai arī šobrīd teritorijā ir bīstami uzturēties, vietām jau uzsākta sakopšana.

Kā izpētījuši sinoptiķi, virpuļviesuļa vēja ātrums sasniedzis 50-70 metrus sekundē, aiz sevis atstājot 100-250 metru platu postažu. Turpat blakus ūdens kluba teritorijai apskādēti arī privātmāju jumti.

Kā skaidro pašvaldībā, lai likvidētu vētras postījumus, sociālajam atbalstam pagaidām pieteikušies divi privātmāju īpašnieki.

"Pašvaldība šādos gadījumos saskaņā ar saistošajiem noteikumiem stihijas nelaimes cietušajiem izmaksā pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā. Tie ir 760 eiro bez nodokļu ieturēšanas," teica Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore Jeļena Zarandija.

Atbalstu  fiziskām personām dabas stihiju postījumu novēršanai piešķir no pašvaldības sociālā budžeta. Savukārt meža īpašniekiem postījumu gadījumā jāvērša vietējā mežniecībā, lai saņemtu cirsmas atjaunošanas atļauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti