Panorāma

Nacionālā apvienība EP vēlēšanās likmi liks uz drošību

Panorāma

Panorāma

Siguldā gāž domes priekšsēdētāju

Siguldas novada domes vadītāja Sausiņa zaudē amatu

Karstas politiskas cīņas ceturtdien risinājās Siguldas novadā. Ar 14 pašvaldības deputātu balsīm par un piecām pret no amata atstādināta līdzšinējā domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa (Nacionālā apvienība). Kaut arī domes kolēģu uzticību Sausiņa zaudējusi, viņai ir savs atbalstītāju loks iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku vidū, kas šodien sanāca uz piketu atstādinātās priekšsēdētājas atbalstam. 

Domes sēdes laikā pie pašvaldības ēkas pulcējās aptuveni 50 cilvēku, liela daļa mītiņa dalībnieku bija pašvaldības darbinieki. Bija manāmi arī policisti, bet domes ieeja bija norobežota.

Sausiņas atbalstītāju svilpieni un saukļi bija dzirdami arī caur domes sēžu zāles logiem, bet tas neatturēja deputātus izteikt Sausiņai neuzticību. 

Par Sausiņas atbrīvošanu balsoja 14 deputāti, kuri bija arī iesnieguši domē iesniegumu par neuzticības izteikšanu domes vadītājai, – Ance Pētersone un Erlends Eisaks no "Siguldas novada partijas", Artūrs Caucis, Eva Viļķina, Kristaps Zaļais, Linards Kumskis, Solvita Strausa, Zane Berdinska un Zane Segliņa no partiju apvienības "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas Zaļā partija (NA/LRA/LZP), Ina Stupele un Jānis Paulovičs no "Jaunās Vienotības", Jānis Zilvers, Reinis Ādamsons (Latvijas Zemnieku savienība) un Modris Jaunups ("Latvijas attīstībai"/Vidzemes partija). 

Savukārt pret bija pieci: Sausiņa un četri apvienības "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas Zaļā partija" deputāti – Jānis Strautmanis, Mārtiņš Zīverts, Ņina Balode un Rūdolfs Kalvāns.

Galvenās pretenzijas deputātiem bija pret Sausiņas vadības stilu – tas esot ļoti autoritatīvs, vienpersonisks, nerēķinoties ar pārējo komandu. Piemēram, ar jaunā budžeta projektu deputāti iepazīstināti tikai nesen. Domes priekšsēdētājas atstādināšanu pieprasīja arī abi viņas vietnieki. 

"Apgalvojumi gan par autoratīvo stilu, gan par komandas darbu, un tas, kāda informācija bija pieejama tiem pašiem vietniekiem, – patiešām nav melots," norādīja Zaļais.

Sausiņa gan pārmetumiem nepiekrīt.

"Vēlētāji ir uzticējušies un devuši mandātu šim sarakstam strādāt iedzīvotāju labā. Tā vietā daži kolēģi izvēlējās citu ceļu – nevis strādāt komandā vai runāt par varbūtēji problemātiskiem jautājumiem, bet gan aizmuguriski vērtp intrigas," savukārt pauda Sausiņa.

Domes priekšsēdētāju plāno ievēlēt nākamajā domes sēdē 8. februārī, pagaidām domi vadīs līdzšinējais Sausiņas vietnieks Kristaps Zaļais (NA/LRA/LZP). 

Tikmēr Sausiņa plāno turpināt darbu domē kā ierindas deputāte un veidošot jaunu komandu, ar ko startēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Siguldas novada pašvaldība turpina darbu ierastajā kārtībā, nodrošinot pakalpojumus, kā arī turpinot darbu pie 2024. gada budžeta izstrādes, uzsvēra pašvaldībā.

KONTEKSTS:

Vairums Siguldas novada domnieku pieprasīja domes vadītājas Līgas Sausiņas (Nacionālā apvienība) atcelšanu, jo Sausiņa savas personīgās ambīcijas noliekot augstāk par darba pienākumiem un nespējot veikt pašvaldības darbu, kas saistīts ar budžeta izstrādi, tā izpildi un caurskatāmību. Sausiņai pārmeta arī viņas partijas kolēģi.

Taču domes vadītāja izteiktajiem pārmetumiem kategoriski nepiekrita, norādot, ka tā ir kolēģu nodevība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti