Siguldā deviņiem bērniem apstiprināta salmoneloze, pieciem – zarnu nūjiņas infekcija

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas puses laboratoriski ir apstiprināta salmoneloze, bet pieciem bērniem – zarnu nūjiņas infekcija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti. 

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, SPKC ceturtdien, 19. septembrī, paziņoja, ka laboratoriskie izmeklējumi liecina arī par par četru bērnu inficēšanos ar salmonelozi. Viens bērns ir no bērnudārza "Ieviņa", bet trīs ir "Tornīšu" audzēkņi, iepriekš informēja pašvaldībā.

SPKC atzīmē, ka salmoneloze līdz piektdienai, 20. septembrim, laboratoriski pierādīta deviņiem bērniem, kuriem bija akūtas zarnu infekcijas simptomi. Analizējot pašreiz atklāto salmonelozes slimnieku saslimšanas datumus, SPKC secina, ka inficēšanās, visticamāk, notikusi laikā no 9. līdz 11. septembrim. 

Līdz ar to kopējais epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā atklāto cilvēku skaits ar zarnu infekcijas slimību simptomiem ir 40, tostarp ir 36 bērni un četri pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki. Šajā skaitā ir iekļauti arī minētie deviņi bērni, kuriem laboratoriski apstiprināta salmoneloze, kā arī pieci bērni un viens darbinieks, kuriem konstatēta akūta zarnu nūjiņas infekcija.

SPKC norāda arī, ka

laboratoriski apstiprinātie zarnu nūjiņas infekcijas gadījumi ir saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte" un "Pīlādzītis", bet salmonelozes gadījumi ar divām iestādēm – "Ieviņa" un "Tornīši". 

Viena no šīm iestādēm – "Ieviņa" – ir saistīta gan ar zarnu nūjiņas infekciju, gan ar salmonelozi.

Salmonelozes skartajām pirmsskolas izglītības iestādēm SPKC epidemiologi sniedza papildu rekomendācijas. Par salmonelozes uzliesmojumu informēts Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās visās minētajās vietās, atzīmē SPKC.

Tāpat SPKC norāda, ka vairāki paraugi vēl ir testēšanas procesā.

KONTEKSTS:

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". Saskaņā ar PVD jaunākajiem pārbaužu rezultātiem, SIA "Baltic Restaurants Latvia" nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs "Ieviņa" un "Saulīte", kā arī Siguldas 1. pamatskolā.

PVD konstatējis 'Staphylococcus aureus' jeb zeltainā stafilokoka klātbūtni no bērnudārzu "Ieviņa" un "Saulīte" pavāru rokām pēc to dezinficēšanas ņemtajos nomazgājumu paraugos. Savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām bērnudārzā "Saulīte" un Siguldas 1. pamatskolā, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne.

PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt