Sesks sesto reizi ievēlēts par Liepājas mēru

Ceturtdien, 22. jūnijā, jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē par pašvaldības priekšsēdētāju jau sesto reizi pēc kārtas tika ievēlēts Uldis Sesks (Liepājas partija), informēja pašvaldība.

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti − Uldis Sesks un Valērijs Agešins (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”). Par  Agešinu nobalsoja četri deputāti un pret 11, par  Sesku nobalsoja 11, pret − četri deputāti.

“Liepājnieki no mums sagaida, lai mēs strādātu viņu labā un realizētu tos solījumus, ko esam devuši. Sagaida nevis populismu un politisko teātri, bet konstruktīvus lēmumus pilsētnieku un pilsētas labā. Tā ir mūsu visu atbildība! Mums vajadzētu paturēt prātā galveno domu – svarīgi būt ceļā uz tādu Liepāju, kas attīstās, kas ir ērta, mūsdienīga, ar savu šarmu un vienreizēju pievilcību. Es aicinu uz kopēju darbu, lai veidotu tādu Liepāju, kur mums pašiem un īpaši bērniem un mazbērniem gribas dzīvot,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Par domes priekšsēdētāja vietnieku attīstības un sadarbības jautājumos ar 11 balsīm ievēlēts Liepājas partiju pārstāvošais Gunārs Ansiņš. Par Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras un sporta jautājumos amatā ar 11 balsu pārsvaru ievēlēja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvi Ati Deksni un par priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju piesaistes jautājumos ar 11 balsīm apstiprināja Ģirtu Kronbergu (LRA).

Jau iepriekš panākta vienošanās, ka jaunajā Liepājas pilsētas domes sasaukumā koalīciju veidos abas partijas ar vislielāko liepājnieku doto deputātu mandātu skaitu – “Liepājas partija” un Latvijas Reģionu apvienība, un ilggadējais pilsētas galva Uldis Sesks saglabās amatu  vismaz turpmākos divus gadus.

Vēl vēlēšanu naktī Reģionu apvienības līderis Liepājā Jānis Vilnītis intervijā LTV bija ļoti kategorisks un noraidošs, runājot par iespēju, ka viņš varētu strādāt koalīcijā, ko vada Uldis Sesks. Bet vēlā Vilnītis panākto vienošanos nosauca par kompromisa lēmumu, kas līdz galam neapmierina nevienu pusi, taču ir labākais šajā situācijā.

Sesks skaidroja, ka koalīcijas līgums ir noslēgts uz visu šo sasaukuma laiku – četriem gadiem, taču šīs atbildības jomas tiek noteiktas līdz nākamā gada rudenim.

Rudenī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, un, lai gan par to vēl nav lemts, Liepājs partija, kas iepriekš Saeimas vēlēšanās piedalījās kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību, varētu piedalīties vēlēšanās arī nākamgad. Ja partija to darīs un kāds no kandidātiem iegūs Saeimas deputāta mandātu, būs arī jāpārskata atbildības jomas domē.

Jau ziņots, pēc 3. jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi pašreizējā mēra Ulda Seska pārstāvētā Liepājas partija, iegūstot sešas no 15 deputātu vietām. Tāpat jaunajā domes sasaukumā iekļuvusi Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ar piecām deputātu vietām un “Saskaņas centrs” ar četrām deputātu vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti