Panorāma

Maksātnespējas administratoru politiskās saiknes

Panorāma

G.Truksnis skaidro situāciju Jūrmalā

Liepājas domi turpinās vadīt Uldis Sesks

Liepājas partija sadarbosies ar Reģionu apvienību; mērs būs Sesks

Pēc pārrunām panākta vienošanās, ka jaunajā Liepājas pilsētas domes sasaukumā koalīciju veidos abas partijas ar vislielāko liepājnieku doto deputātu mandātu skaitu – “Liepājas partija” un Latvijas Reģionu apvienība, un ilggadējais pilsētas galva Uldis Sesks saglabās amatu.

Piektdien,  9.jūnijā, abu partiju deputāti panāca vienošanās par turpmāku sadarbību Liepājas pilsētas domes darbā.

Liepājas mēra amatu vismaz turpmākos divus gadus saglabās pašreizējais domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.  

Liepājas domes priekšsēdētājam būs trīs vietnieki – amatu saglabās Gunārs Ansiņš no Liepājas partijas, bet Ģirts Kronbergs un Atis Deksnis būs priekšsēdētāja vietnieki no Latvijas Reģionu apvienības.

LTV norāda, ka vēl vēlēšanu naktī Reģionu apvienības līderis Liepājā Jānis Vilnītis intervijā LTV bija ļoti kategorisks un noraidošs, runājot par iespēju, ka viņš varētu strādāt koalīcijā, ko vada Uldis Sesks.

Savukārt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāja krēsls tiks mēra kandidātam no Latvijas Reģionu apvienības Jānim Vilnītim.

Jānis Vilnītis panākto vienošanos sauc par kompromisa lēmumu, kas līdz galam neapmierina nevienu pusi, taču ir labākais šajā situācijā.

“Nevar cilvēkam pagriezt slēdzi un prasīt, lai šobrīd viss ir savādāk. Bet četros gados būtu ļoti normāli, kad komanda izveidojas, ka mēs nevis nodarbojamies ar viens otra apkarošanu, bet kad ir sinerģija un strādājam uz pilsētas attīstību,” skaidroja Jānis Vilnītis.

Koalīcijas līgums noslēgts uz četriem gadiem, taču atbildības jomas tiks pārskatītas pēc diviem gadiem.

Sesks skaidroja, ka koalīcijas līgums ir noslēgts uz visu šo sasaukuma laiku – četriem gadiem, taču šīs atbildības jomas tiek noteiktas līdz nākamā gada rudenim.

Rudenī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, un, lai gan par to vēl nav lemts, Liepājs partija, kas iepriekš Saeimas vēlēšanās piedalījās kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību, varētu piedalīties vēlēšanās arī nākamgad. Ja partija to darīs un kāds no kandidātiem iegūs Saeimas deputāta mandātu, būs arī jāpārskata atbildības jomas domē. 

Sesks: Par sadarbību Liepājas domē ar LRAInga Ozola

  Izvērtēs arī domes koalīcijas līguma izpildi, un šobrīd Reģionu apvienība atbalsta Liepājas partijas mēru Sesku, bet pēc nākamā gada rudens Liepājas partija atbalstīs Reģionu apvienības virzīto mēra amata kandidātu, sacīja Sesks.

  Sesks atzina, ka tas ir nebijis gadījums pilsētā, kad koalīciju veido vairāk nekā 70 procenti vēlētāju balsu ieguvuši politiski spēki. Šis lēmums, viņaprāt, ir likumsakarīgs, arī skatoties uz sociālos tīklos un interneta vidē pausto liepājnieku viedokli.

  “Tas būs nopietns darbs. Mēs plānojam un redzam iespējas sadarbībai komandā. Vispareizāk ir izmantot potenciālu uzņēmējdarbības pieredzē, arī pašvaldības un valsts pārvaldes pieredzē, un visu šo veiksmīgi apvienojot, domāju, mēs sasniegsim daudz augstākus mērķus, nekā līdz šim,” sacīja Sesks.

  Liepājas domē iekļuvušais politiskā spēka ''Saskaņa'' līderis Valērijs Agešins teica, ka Vilnīša lēmums saiet kopā ar Liepājas partiju ir pretrunā daudzu vēlētāju paustajām vēlmēm pēc pārmaiņām. Tostarp viņš piebilda, ka visi četri ''Saskaņas'' deputāti Liepājas domē būs nikna opozīcija.

  “Es neesmu aizvainots, es domāju, ka Jānim Vilnītim visu pateiks viņa paša vēlētāji. Vai nākamgad, pienākot Saeimas vēlēšanām, neiesit uz Saeimu, saistībā ar to, ka esat palicis opozīcijā? Uz šo jautājumu nav iespējams pašlaik atbildēt, jo šobrīd es domāju par darbu pašvaldībā, Liepājas domē,” sacīja Agešins.

  Jau vēstīts, ka Liepājas partija, kas guvusi vislielāko atbalstu sestdien, 3.jūnijā, notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājā, paziņoja, ka nesadarbošoties ar "Saskaņu". Savukārt LRA, kā atzina Vilnītis, "nevelk sarkanās līnijas" un izskata sadarbības iespējas arī ar "Saskaņu".  

  3.jūnijā pašvaldību vēlēšanās Liepājas partija ieguva 6 vietas, Reģionu apvienība - 5, bet “Saskaņa” – 4 deputātu vietas.  

  Pēc vēlēšanām izskanēja, ka  pilsētas domes vadība varētu nonākt Latvijas Reģionu apvienības līdera Jāņa Vilnīša rokās. Iniciatīvu sarunās par koalīcijas veidošanu Liepājas domē uzņēmās Latvijas Reģionu apvienība un partija “Saskaņa”, kam abām kopā ir deviņas balsis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti