Sadaļas Sadaļas

Panorāma

O.Burova pozīcijas stiprinās

Panorāma

Panorāma

Liedz apmeklēt bērnudārzu kavēta maksājuma dēļ

Salaspils novadā liedz apmeklēt bērnudārzu kavēta maksājuma dēļ

Nepatīkamu pārsteigumu kādā Salaspils novada pašvaldības bērnudārzā piedzīvoja četrgadīgās Martas mamma - bērnam tika liegts apmeklēt grupiņu. Pamatojums - ģimene domes noteiktajos termiņos nav apmaksājusi avansa maksājumu par ēdināšanu. Rēķins jau apmaksāts, taču Marta pie grupiņas biedriem varēs atgriezties tikai septembrī. 

Avansa maksājumu par ēdināšanas pakalpojumiem pašvaldības dārziņā Salaspilī Martas mammai vajadzēja samaksāt līdz 25. jūlijam, taču viņa par to aizmirsusi un, ieejot meitas grupiņā, tikusi informēta, ka tagad kavētā rēķina dēļ bērnam mēnesi liegts apmeklēt bērnudārzu. 

Martas mamma uzskata, ka par galveno cietēju ir kļuvis bērns. Viņa būtu gatava dot ēdienu līdzi, bet izglītības iestādē norādīts, ka tās pakalpojumus nevar atraut no ēdināšanas.

Baiba jau vērsusies ar iesniegumu Salaspils domē, cerībā, ka Martai būs iespējams apmeklēt dārziņu vēl šomēnes. Domes jurists skaidro, ka kārtību – vasarā par ēdināšanu bērnudārzos maksāt avansā, paredz pašvaldības saistošie noteikumi par pirmsskolas izglītības iestādēm. Tajos teikts, ja vecāki nesamaksā par ēdināšanu līdz mēneša 25. datumam, nākamajā mēnesī vieta bērnudārzā netiek nodrošināta.

"Iestāde rēķinās ar saviem finanšu resursiem un vecākiem, piesakot bērnus vasarā apmeklēt dārziņu, ar to jārēķinās. Piekrītu, ka bērns šajā situācijā ir cietējs," sacīja Salaspils domes jurists Toms Ķikuts.

Jau pērn bija identiska situācija, kad kavēta maksājuma dēļ vairāki bērni Salaspilī nevarēja vasarā apmeklēt bērnudārzu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gan toreiz, gan tagad šādu domes rīcību uzskata par nepieņemamu. Bet pašvaldībā uzsver, ka pērn nekādi pārkāpumi tās darbībā nav konstatēti.

"Ēdināšana būtu jānošķir no pirmsskolas izglītības. Strīds starp vecākiem un bērnudārzu nevar būt par pamatu bērnu interešu aizskaršanai. Par šo situāciju atkārtoti vērsīsimies Izglītības un zinātnes ministrijā un lūgsim arī Salaspils domes skaidrojumu," teica VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Salaspils domē atzīst, ka noteikumi par avansa maksājumu disciplinējot vecākus, taču Martas vecākiem nu jādomā, kur meita pavadīs laiku, kamēr viņi strādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt