Sāks sabiedrisko apspriešanu par militārā poligona «Meža Mackeviči» paplašināšanu

Poligons “Meža Mackeviči” atrodas Daugavpils novada Vaboles pagastā un šobrīd aizņem aptuveni 10 hektārus lielu teritoriju. Pēc Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāna to paredzēts paplašināt jau vairāku tūkstošu hektāru platībā un modernizējot veidot par pamatu vienai no labākajām militārajām mācību vietām Baltijas valstīs.

ĪSUMĀ:

  • Poligons “Meža Mackeviči” Vaboles pagastā aizņem aptuveni 10 hektārus.
  • Apjomīgāku mācību rīkošanai 10 hektāru ir par maz.
  • Armijas attīstības plāns paredz to paplašināt,
  • “Latvijas Valsts meži” poligona attīstībai nodeva vairāk nekā 2000 hektāru.
  • Tas jau skars triju pagastu - gan Vaboles, gan Līksnas un Kalupes - teritorijas.
  • Sākta lokālplānojuma izstrāde, šonedēļ sāksies tā sabiedriskā apspriešana.
  • Izteikt savu viedokli var no 9. janvāra līdz 7. februārim.
  • Pirmā publiskā apspriede Vaboles pagastā notiks 22. janvārī.


Pērn gada nogalē “Latvijas Valsts meži” Aizsardzības ministrijas vajadzībām šī poligona attīstībai nodeva vairāk nekā 2000 hektāru savas teritorijas. Šobrīd sākta lokālplānojuma izstrāde, un jau ar šo nedēļu sāksies sabiedriskā apspriešana, ļaujot savu viedokli par poligona paplašināšanu izteikt arī iedzīvotājiem.  

Sāks sabiedrisko apspriešanu par militārā poligona «Meža Mackeviči» paplašināšanu
00:00 / 04:31
Lejuplādēt

Militārais poligons “Meža Mackeviči” atrodas meža ielenkumā, kur šobrīd tiešā tuvumā nav dzīvojamo māju. Šāvienu skaņas no turienes gan atskan jau kopš padomju laikiem, kad tika likti pamati šīs bāzes izveidei. Šobrīd šī bāze ir vieta, kur apmācības notiek Latvijas un tās sabiedroto militārajiem spēkiem.

Taču apjomīgāku mācību rīkošanai 10 hektāru ir par maz, tā ir informācija, ko saņēmusi Daugavpils novada dome, stāstīja domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins.

“Jā, šobrīd tur tie 10 hektāri bāzes ar šautuvi ir, nu par 2000 hektāru poligona teritorija pieaugs. Bet, ja tur stratēģiski ir domāts izmantot pašgājējartilērijas sistēmas haubices, tad jau tā teritorija nav arī nemaz tik liela,” stāstīja Kucins.

“Latvijas Valsts meži” atvēlējuši militārajām vajadzībām papildus 10 hektāriem vēl vairāk nekā 2000 hektāru mežu, un tas jau skars triju pagastu - gan Vaboles, gan Līksnas un Kalupes - teritorijas.

Lai paplašinātu poligonu, nepieciešams veikt virkni procedūru, tostarp – sabiedrisko apspriešanu, apliecināja domes Plānošanas nodaļas vadītāja Olga Lukaševiča.

“Pašlaik šo teritoriju apsaimniekoja “Latvijas Valsts meži”, tagad tā nodota citai valsts ministrijai. Tagad šī zeme paredzēta citai valsts funkcijai - militārajai, esošā poligona paplašināšanai, līdz valstij nepieciešamajām robežām. Šobrīd notiek teritorijas lokālplānojuma izstrāde, lai teritoriju iezīmētu militārā poligona vajadzībām. Ar 9. janvāri izsludināta sabiedriskā apspriešana, kurā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, izskatot savu viedokli, attieksmi,” norādīja Lukaševiča.

Visdrīzāk sabiedriskajās apspriedēs arī no iedzīvotājiem izskanēs daudz jautājumu, prognozē Daugavpils novada domē, piemēram, vai smagā militārā tehnika nesabojās ceļus, vai drīkstēs iet mežā sēņot, kā rīkoties medību kolektīviem, vai galu galā militārajām vajadzībām neatsavinās privātos īpašumus, jo pēc plāniem militārajām vajadzībām poligonā “Meža Mackevičos” kopsummā paredzēts paplašināties līdz 6000 hektāriem.

Izteikt savu viedokli par šobrīd izsludināto projektu varēs jau no 9. janvāra līdz 7. februārim, pirmā publiskā apspriede Vaboles pagastā notiks 22. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt