Sākoties aktīvai dzinējmedību sezonai, iedzīvotājus aicina mežā doties košās drēbēs

Sākoties aktīvai dzinējmedību sezonai, mednieki aicina iedzīvotājus ģērbties košās drēbēs dodoties mežā. Ik gadu ir situācijas, kurās iedzīvotāji pastaigājoties mežā vai skrienot ar suni, nokļūst medību procesa tuvumā. Taču arvien nav nekādu publisku medību norises vietu apziņošanas sistēmu, kā arī netiek izvietotas kādas brīdinošas zīmes pie mežu platībām medību laikā. 

Sākoties aktīvai dzinējmedību sezonai, iedzīvotājus aicina mežā doties košās drēbēsSintija Ambote
Rīdzinieks, žurnālists Raivis Vilūns stāstīja par pārpratumiem sastopot medniekus brīžos, kad pats dodas atpūtā valsts vai pašvaldības mežu teritorijā. Tādu gadījumu medību sezonas laikā netrūkstot, īpaši, ja ir suns. Taču Raivis aktualizēja jautājumu, kur meklēt informāciju par medību norisi, lai iedzīvotāji varētu no tā izvairīties.

 

"Būtu forši, ja būtu kaut kāds digitāls risinājums (..), kur varētu apskatīties. Lai negadās tā, ka, ejot pastaigājoties, skrienot, vedot suni, ogojot vai meklējot retas sēnes, uzskrien virsū," sacīja Vilūns.

Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis norādīja, ka patlaban apziņošanas nosacījumi par medībām nav noteikti normatīvos. Lūsis vērtēja, ka problēma nav tā samilzusi, lai grozītu kādus noteikumus. Taču tehnoloģisku risinājumu ieviešana nekaitētu.

Savukārt Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis norādīja, ka

mednieki ejot medībās varētu sākt izvietot mobilas informatīvas zīmes, kas brīdinātu iedzīvotājus par medību norisi konkrētajā laikā un meža masīvā.

Taču iepriekšēja izziņošana kāda vietnē varētu kaitēt medību procesam.

"Nekur Eiropā šāda prakse nav, ka mednieki publiski darītu zināmas savas atrašanās vietas. Medniekiem ir jāievēro visi drošības noteikumi. (..) Drīkst šaut tikai par skaidri redzamu mērķi – kad mednieki ir pārliecināti, ka aiz dzīvnieka neatrodas kas cits. Mana baža – iepriekšēja informēšana vai informācijas publiskošana par to, kur notiek medības, varētu tikt izmantota ļaunprātīgi no medību pretinieku puses. Jo ir gadījumi, kad medības tiek apzināti traucētas," sacīja Baumanis.

VMD norādīja, ka līdz šim nav bijuši gadījumi, kad medību procesā tiktu savainots kāds garāmgājējs vai mājdzīvnieks.

Taču tumšajā rudens laikā iedzīvotājus aicina mežā pārvietoties spilgtas krāsas apģērbā vai ar drošības vestēm, un arī suņus apzīmēt ar kaut ko košu, kā arī situācijā, ja kāds nonāk medību procesa vidū, tad ziņot par savu klātbūtni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt