Dienas ziņas

Rudbāržu liepu aleja – sliktā stāvoklī

Dienas ziņas

Ārvalstu krāpnieki izkrāpj miljonus eiro

Sāk akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē»

Sāk tūrisma akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē»

Uz Latvijas–Lietuvas robežas jau piekto gadu notiek tūrisma akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē". Četrās aizvadītajās sezonās tūristi no Latvijas iepazina 64 mazāk zināmos tūrisma objektus Lietuvā, savukārt lietuvieši iepazinās ar Latvijas pierobežu. Lai pandēmijas laika robežšķērsošanas noteikumi neietekmētu dalību akcijā, šogad tikšanās ar kaimiņiem notiek tikai virtuāli, katram apmeklējot savas valsts tūrisma objektus.

Ieguvums no tūrismam veltītās akcijas esot gan Latvijā, gan Lietuvā.

"Katru gadu mēs atrodam jaunus objektus, ko vajag apskatīt, tiek atjaunoti vecie objekti. Lai apskatītu visus objektus, piemēram, pie mums Biržos vajag divas dienas," izteicās Biržu pašvaldības mērs Vits Jarecks.

"Noteikti mūsu novads ir ieguvējs, jo ar akcijas palīdzību, īpaši pēdējos gados ir pievērsta uzmanība mazāk zināmiem objektiem. Līdz ar to cilvēkiem, kuri zina lielus objektus, radusies interese braukt uz mazāk zināmām vietām. Tas ir stimuls pašvaldībai vairāk gatavoties, kas savukārt ir stimuls ēdinātājiem vairāk gatavoties tūristu uzņemšanai," stāstīja Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta speciāliste Aira Odinga.

Piektdien četru Latvijas pierobežas un četru Lietuvas pierobežas pašvaldību pārstāvji pulcējās uz Adžunas/Žeimelis robežas, kam šogad aprit simtā gadskārta, kopš tā izveidota, lai simboliski  dotu startu piektajai kaimiņu apceļošanas sezonai. Tomēr šogad akcija solās būt citāda.

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" turpinās arī pandēmijas laikā. Šogad gan ar kaimiņiem lietuviešiem tiksimies, tikai izejot cauri virtuālajiem vārtiem, bet katrs savā valstī meklēsim visus 16 apskates objektus.

Izmaiņas akcijā ievieš arī administratīvi teritoriālā reforma, kas paredz, ka līdzšinējo četru pašvaldību vietā, akcijai noslēdzoties, būs tikai viena, bet nolikums paredz, ka balvu fondā katra pašvaldība iegulda 1000 eiro.

"Mēs arī domājam, kā mēs varētu turpināt šo akciju, jo mēs jūtam, ka mēs to vēlamies. Varbūt mēs paplašināsim, iesaistīsim kaimiņus no Jelgavas novada, no Tērvetes. Tos, kuri vēlēsies iesaistīties, tā padarot vēl interesantāku šo teritoriju," norādīja Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Akcija noslēgsies 30. augustā, un rudenī uz Latvijas–Lietuvas robežas tiks sadalītas arī šogad iegūtās balvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt