Dienas notikumu apskats

Polijas prezidents uzliks veto jaunajam vēlēšanu likumam

Dienas notikumu apskats

Ķīnas militārās aktivitātes rada satraukumu Vašingtonā

Vīrieti tiesā par naudas izkrāpšanu, solot remontus

Sāk tiesāt remontu solītāju - krāpnieku Dairi Ābolu; uzklausa lieciniekus

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tiesnesis Imants Dzenis ceturtdien, 16.augustā, uzklausīja lieciniekus un cietušos krimināllietā, kurā par piesavināšanos apsūdzēts Dairis Ābols. Vīrieti tiesā par to, ka viņš solījis cilvēkiem izremontēt mājas, paņēmis avansu, bet, darbus neizdarot, pazudis.  

Noziegumi, par kuriem Dairis Ābols saukts pie kriminālatbildības, pēc apsūdzības domām pastrādāti pirms trim un četriem gadiem. Ceturtdien tiesa uzklausīja cietušo un liecinieku liecības. Visu stāstījums bija teju identisks. Ābols uzrunājis cilvēkus, kuru mājām bijis acīm redzami nepieciešams remonts un solījis saplīsušās lietas salabot.

Daudzdzīvokļu namam Matīsa ielā, kur dzīvo Indra Dāboliņa, solījis salabot notekcauruli.  

“Viņam stils tāds, ka viņš iet pa mājām un apsolās palīdzēt sakarā ar jumta darbiem, notekcauruļu labošanu un sīkiem jumta darbiem. Paņem naudu un pazūd. Viss. Vairāk nekā nav, ne naudas, ne caurules,” stāstīja Dāboliņa.

Inga Pudāne ir pārvaldniece namā Basteja pasāžā. Viņa tiesā stāstīja - pie viņas ieradies darba apģērbā tērpies vīrietis. Izskatījies pēc jumiķa, jo pie jostas bija piestiprinātas karabīnes. Teicis, ka ir Dainis Kalniņš. Blakus mājai labojis jumtu. Pamanījis, ka Pudānes ēkai saplīsušas sniega barjeras. Bija februāris un vīrietis brīdinājis – tūlīt uzsnigs sniegs un jumta defekts apdraudēs gājējus.

“Tā mēs abi vienojāmies, ka viņš šo darbu izdarīs, izdarīs pēc iespējas ātrāk. Viņam tika samaksāta nauda uz kontu, kuru viņš norādīja. Bet darbi tika atlikti, sūtot dažādas īsziņas, dažādus attaisnojumus,” stāstīja Pudāne.

Pudāne sacīja, ka strādniekam samaksājuši vairāk nekā 1200 eiro. Bet vīrietis darbus nav izdarījis. Vēlāk cietusī uzzināja, ka Dainis patiesībā ir Dairis Ābols.

“Ieliekot Dairi Ābolu internetā, “māte Google” izmet ļoti daudz informāciju par šo pilsoni. Sapratu, ka viņš ir krāpnieks, kurš šādā veidā izkrāpj naudu,” sacīja Pudāne.

Līdzīga pieredze ir arī Pēterim Berkovam. Viņa namam bija jāuzstāda jumta kores. Ābols solījis darbus veikt, bet pievīlis.

“Dairis paprasīja no manis naudu, 250 eiro. Lai nopirktu materiālus un samaksu par darbu. Šis cilvēks ieguva manu uzticību, man bija nauda, un es iedevu viņam prasīto summu. Darbu viņš neveica,” stāstīja Berkovs.

Pirms sākts uzklausīt atnākušos lieciniekus, Ābola advokāte lūdza tiesu apsūdzētajam nozīmēt psihiatrisko ekspertīzi. Advokāte sacīja, viņai ir ziņas, ka apsūdzētais kopš bērnības sirgstot ar šizofrēniju. Dokumentālu pierādījumu viņai nebija, un tiesa šo jautājumu pagaidām atstāja bez virzības.

Likums saka - ja apsūdzēto atzīst par nepieskaitāmu, tad viņu nevar saukt pie kriminālatbildības. Viņu var sodīt ar medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.

Ābols savu viedokli par apsūdzībām paust nevēlējas. No komentāriem atteicās arī prokurore.

Tiesa šo lietu turpinās izskatīt septembra beigās.

Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldē izmeklē vēl vienu krimināllietu, kurā Ābols ir aizdomās turamais. Tajā par cietušajiem atzīti 42 cilvēki, kuriem nodarīts materiālais zaudējums vairāk nekā 63 000 eiro apjomā. Šīs lietas izmeklēšanas laikā Ābols divus mēnešus pavadīja apcietinājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti