Dienas notikumu apskats

Valdība dod zaļo gaismu dzelzceļa elektrifikācijai Rīgas virzienā

Dienas notikumu apskats

LPS neatbalstīs tautas tērpu izveidošanu un finansēšanu tikai no pašvaldību līdzekļiem

Saeimas komisijas izraudzītie NEPLP locekļu kandidāti – Āboliņš, Līdaka, Grīva un Beitika

Saeimas komisijas izraudzītie NEPLP locekļu kandidāti – Āboliņš, Līdaka, Grīva un Beitika

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sēdē otrdien, 17.janvārī, nolēmusi Saeimā apstiprināšanai uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatu virzīt Ivaru Āboliņu, Guntu Līdaku, Patriku Grīvu un Ievu Beitiku.

«Saskaņa» bažījas par Āboliņa kandidatūru

Āboliņa kandidatūru atbalstīja septiņi no deviņiem komisijas deputātiem. Tikmēr pārējiem NEPLP locekļu amata kandidātiem – Līdakai, Grīvam un Beitikai – bija visu deviņu Saeimas komisijas deputātu atbalsts.

Katram Saeimas komisijas deputātam bija iespēja atdod savu balsi ne vairāk kā par četriem no kopumā desmit kandidātiem. Divu deputātu atbalstu ieguva Politikas centru apvienības atvērtai sabiedrībai direktore Vita Anda Tērauda – viņas kandidatūru atbalstīja komisijā strādājošie opozīcijas partijas "Saskaņa" deputāti.

Saeimā galīgo lēmumu par NEPLP locekļu apstiprināšanu plānots pieņemt ceturtdien, 19.janvārī. Par NEPLP locekļu amata kandidātiem plānotas kopīgas debates, bet balsojums būs par katru atsevišķi. Iespējams, Āboliņu darbā NEPLP varētu neatbalstīt partijas "Saskaņa" deputāti.

Cilevičs: Āboliņš nav iemantojis "Saskaņas" uzticību
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Protams, jebkuru lēmumu var mainīt, bet pagaidām situācija ir tāda, ka Āboliņa kungs nav iemantojis mūsu uzticību un mums ir nopietnas bažas par viņa kandidatūru," atzina Saeimas komisijas pārstāvis Boriss Cilevičs ("Saskaņa").

Sazvanīts drīzumā pēc Saeimas komisijas sēdes noslēguma Āboliņš pats nezināja, ka "Saskaņa" viņu neatbalstīja un par ko varētu būt radušās bažas. Viņš ļoti pozitīvi vērtēja savu izvirzīšanu. „Viena no prioritātēm ir NEPLP lielāka iesaiste sabiedriskā pasūtījuma izstrādē. Otra prioritāte ir ļoti stingrs kabeļoperatoru reģistrs un cīņa ar Krievijas propagandu," teica Āboliņš.

Grīva sola darbu NEPLP nostādīt par prioritāti

Savs viedoklis ir arī citiem deputātiem. "Man bija pozitīvs iespaids par Līdakas kundzi, viņa ir vairākas galvas pārāka [par citiem]. Arī Āboliņa kungu es atbalstu," sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

"Ļoti simpātisks šķita Grīvas kungs (..) Ievu Beitiku pazīstu no studijām," piebilda Saeimas deputāts Valters Dambe (ZZS).

Deputāti vēlējās, lai padomes locekļi strādātu kā komanda. Tāpat Mūrniece saistībā ar producenta Grīvas kandidatūru norādīja uz riskiem saistībā ar amatu apvienošanu. „Es ļoti ceru, ka ne tikai viņš, bet arī pārējie NEPLP locekļi ņems vērā šo pieredzi, kāda bija ar iepriekšējo NEPLP sastāvu un ļoti stingri izvērtēs, lai amatu savienošana (..) neietekmētu negatīvā veidā viņu darbu NEPLP," sacīja Mūrniece.

Pats Grīva ir patīkami pārsteigts par viņam izteikto atbalstu. Viņš skaidroja, ka producenta darbā viņam gadā varētu būt viens vai divi projekti. Uzsvēra, ka tie nebūtu saistīti ar mediju jomu. „

Taču, ja parādīsies jebkāds risks, ka mana profesionālā darbība ir apdraudēta no kādiem citiem aspektiem, ja man ir kādi lieli darba apjomi, kas man it kā traucētu veikt darbu padomē, tad bez šaubām (..) es balstīšos pamatā tikai uz padomes uzdevumiem,” solīja Grīva.

Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, Grīvas prioritātes būtu saistītas tieši ar komercradio.

Savas priorotātes arī Līdakai un Beitikai

Arī Beitika ļoti novērtēja komisijas locekļu lēmumu viņu izvirzīt. Viņa uzsvēra NEPLP reformas nepieciešamību.

Kopumā esot jāstiprina nacionālā informācijas telpa Latvijā. Vēl viens svarīgs jautājums saistīts ar sabiedrisko pasūtījumu. „Arī sistēmiskā līmenī uzskatu, ka tas jāpārvērtē, sabiedriskajam pasūtījumam ir jābūt izstrādātam skaidrākam, saskaņā ar finansējumu, iesaistot nozari, spējot par to atskaitīties un pēc tam arī izvērtēt," norādīja Beitika.

Arī Gunta Līdaka uzsvēra jautājumu par sabiedriskā pasūtījuma definēšanu un padomes reformu.

Viņu komisijas lēmums nedz īsti pārsteidzis, nedz iepriecinājis, nedz arī apbēdinājis. Svarīgi esot risināt jautājumus, piemēram, par apraides nodrošināšanu un mediju ombudu.

Jau vēstīts, ka februārī pilnvaru termiņš beigsies četriem no pieciem pašreizējās NEPLP locekļiem un uz vakantajām vietām pretendē desmit kandidāti.

Jau iepriekš koalīcijas partijas kā ticamākos NEPLP locekļu amata kandidātus koalīcijas partijas Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektori Līdaku, Latvijas Universitātes pasniedzēju Beitiku, žurnālistu Ivaru Āboliņu un producentu Grīvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt