Saeimas komisijā atbalsta priekšlikumu izmantot cirkā nebrīvē dzimušus savvaļas dzīvniekus

Saeimas Tautsaimniecības komisija otrdien, 2.maijā, atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") priekšlikumu, kas paredz arī turpmāk atļaut cirka izrādēs izmantot nebrīvē dzimušus savvaļas sugu dzīvniekus. 

Liegums attiektos tikai uz tiem dzīvniekiem, kuri sagūstīti savvaļā un nogādāti cirkā. Par to otrajā lasījumā jālemj būs Saeimai.

Pirmajā lasījumā parlaments savukārt atbalstīja priekšlikumu, kas paredzēja savvaļas sugu dzīvnieku aizliegumu cirka izrādēs neatkarīgi no tā, kur tie dzimuši.

Pret Stepaņenko priekšlikumu bija deputāts Ingmārs Līdaka (Zaļo un Zemnieku savienība), kurš uzsvēra – nezinot cirkus, kas vispār izmantotu savvaļā ķertus dzīvniekus.

Līdaka skeptisks par Stepaņenko priekšlikumiem

  "Ne cirki, ne zoodārzi dzīvniekus dabā neķer turēšanai nebrīvē. Pamatā visām šīm sugām ir pietiekoša nebrīves populācija," vērtēja Līdaka.

  Kritiski Saeimas komisijas lēmumu otrdien, 2.maijā, vērtēja dzīvnieku aizstāvības organizācijas "Dzīvnieku brīvība" vadītājs Aivars Andersons. "Šis priekšlikums pēc būtības atceļ aizliegumu izmantot cirkā savvaļas sugu dzīvniekus, nonākot pretrunā ar ekspertu viedokļiem un zinātnisko vienprātību, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, arī nebrīvē dzimušiem, nav iespējams nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus cirkā," teica Andersons.

  Jau ziņots, ka Saeima marta beigās pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas tostarp paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Šāda kārtība attiecināma arī uz ceļojošajiem cirkiem. Taču aizliegums neattieksies uz priekšnesumiem, kuros uzstājas mājas vai lauksaimniecības dzīvnieki, piemēram, zirgi un pūdeļi.

  Iepriekš šie Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijā neguva atbalstu.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti