Saeimas komisijā atbalsta priekšlikumu izmantot cirkā nebrīvē dzimušus savvaļas dzīvniekus

Saeimas Tautsaimniecības komisija otrdien, 2.maijā, atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") priekšlikumu, kas paredz arī turpmāk atļaut cirka izrādēs izmantot nebrīvē dzimušus savvaļas sugu dzīvniekus. 

Liegums attiektos tikai uz tiem dzīvniekiem, kuri sagūstīti savvaļā un nogādāti cirkā. Par to otrajā lasījumā jālemj būs Saeimai.

Pirmajā lasījumā parlaments savukārt atbalstīja priekšlikumu, kas paredzēja savvaļas sugu dzīvnieku aizliegumu cirka izrādēs neatkarīgi no tā, kur tie dzimuši.

Pret Stepaņenko priekšlikumu bija deputāts Ingmārs Līdaka (Zaļo un Zemnieku savienība), kurš uzsvēra – nezinot cirkus, kas vispār izmantotu savvaļā ķertus dzīvniekus.

Līdaka skeptisks par Stepaņenko priekšlikumiem

  "Ne cirki, ne zoodārzi dzīvniekus dabā neķer turēšanai nebrīvē. Pamatā visām šīm sugām ir pietiekoša nebrīves populācija," vērtēja Līdaka.

  Kritiski Saeimas komisijas lēmumu otrdien, 2.maijā, vērtēja dzīvnieku aizstāvības organizācijas "Dzīvnieku brīvība" vadītājs Aivars Andersons. "Šis priekšlikums pēc būtības atceļ aizliegumu izmantot cirkā savvaļas sugu dzīvniekus, nonākot pretrunā ar ekspertu viedokļiem un zinātnisko vienprātību, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, arī nebrīvē dzimušiem, nav iespējams nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus cirkā," teica Andersons.

  Jau ziņots, ka Saeima marta beigās pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas tostarp paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Šāda kārtība attiecināma arī uz ceļojošajiem cirkiem. Taču aizliegums neattieksies uz priekšnesumiem, kuros uzstājas mājas vai lauksaimniecības dzīvnieki, piemēram, zirgi un pūdeļi.

  Iepriekš šie Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijā neguva atbalstu.

  15 komentāri
  gunta
  viens vienīgs idiotu bars ar juļu stepaņeņku priekšgalā!
  zz
  Nedrīkst izmantot nevienu! Jo lauksaimniecības u. c. mājdzīvniekiem arī sāp. Sadistu, egoistu bars! Sunim ir tikai viens saimniek un kopā ar to viņš vēlas doties mājup, nevis uz krātiņu, Zirgam vajag sauli, zāli un plašumu kur izskrieties nevis novietni bez logiem utt. Cirks ir cietums dzīvniekiem ar sadomazo pieskaņu kur viņus no rīta dresē(sit, iespiež spīlēs, sasien, piesien pie moku ratiem utt lai ierādītu lopiņam pareizo formu), bet vakaros izrāda rēcošai publikai...
  Dzimuši brīvībai!
  Nē balagānam ar dzīvniekiem! Ja vēlaties, varat apseglot Juļu Stepaņenku un rādīt par naudu.
  mm
  Tikumiskā Jūlija ir ar zemu morāli!
  Neslāvs
  Atklāta austrumu barbaru cirka lobēšana, civilizētajā pasaulē sen tādu izrāžu vairs nav. Vieni krievi spīdzinās dzīvniekus, citi kopā ar bērniem ar baudu to vēros
  Aga
  Stepaņenko gājiens ne ar ko nav sliktāks par Melbārdes un KM gājienu. Melbārde iesniedza savu priekšlikumu aizliegt, jo tā gribēja viņai pietuvināto ūberhipsterkultūristi; Stepaņenko noreaģēja uz savu vēlētāju, kurš ir galvenais cirka apmeklētājs. Ja Melbārdes kliķe būtu spējīga apjēgt, kuras norises valstij ir jāregulē un kuras ne, viss būtu pareizās sliedēs jau sen.
  Yey!
  Beidzot kāds saprāts. Jo come om - kur tad liks nebrīvē dzimušus dzīvniekus? Palaist savvaļā, lai tie tur nomirst, jo nemāk izdzīvot? Jā, come on, tas ir tikpat kā tos nogalināt.
  fakts
  Kur tad jāliek? Latvijā dresētu dzīvnieku nav. Citur pasaulē redzēs, ka mazinās pieprasījums civilizētās valstīs, un beigs tos dzīvniekus pavairot.
  Sarma
  Manuprāt, nevienu šīs deputātes priekšlikumu nevajag atbalstīt. Jūsu pieminētā tikumības aizsardzības lēkme viņai piemetās nākamajā dienā pēc tam, kad viņas garīgo līderu Krievijas domes dīvainajām deputātēm arī bija sākusies tikumības sardzes lēkme. Viņa ir nožēlojama Krievijas tendenču ieviesēja Latvijā.
  Janis
  Šai deputāteo ne tādi vien varoņdarbi bijuši - iepriekš viņai uz katra reklāmstaba netikumības un pedofīlija rēgojās.
  Jas
  Izskatās, ka vispār Saeimā deputāti komisijās nodarbojas ar bullshitu. Vieni aizliedz, otri atbalsta, trešie atļauj. Bardaks. Atlaist Saeimu!
  brrr
  Ak cik ļoti Stepaņenko grib tos skaistos padomju laikus - kad oktobrēni ar bantēm matos gāja skatīties lācīti kleitā vizinoties ar divriteni... cik skaisti laiki bija. Cerams, ka Saeimas balsojumā deputāti būs apdomīgāki un pārtrauks dzīvnieku izmantošanu cilvēku izsmieklam un izklaidei.
  Jo
  Pareizi...un ar steigu Līdaka lai klapē ciet zooloģisko dārzu,jo cilvēku izklaidei domātie dzīvnieciņi noteikt negrib, lai uz viņiem blenž kautkādas divkājainās būtnes,pie tam piebaro .Redz nupat jēriņš gāja bojā.
  Saeima varētu tirgus lietas
  atstāt pieprasījuma un piedāvājuma kontrolē, un beidzot nodarboties ar to, par ko viņiem algu maksā.
  Sarma_Freiberga
  Cik nožēlojami... deputātei Stepaņenko vēl augt un augt līdz sasniegs elementāru sapratni par civilizētu lietu kārtību ... Ceru, ka citiem deputātiem ir augstāki ētiski morālie standarti un elementāra un loģiska prāta skaidrība. Nu jau gandrīz sanāks, kā Īvāns teica, ka cirkā pavairo dzīvniekus, jo būs tas jādara, lai būtu ko dresēt.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti