Šadurskis: Skolēnu brīvpusdienu nodošana vietvarām – avantūra

Bijušais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Jaunā Vienotība”) uzskata par avantūru pašreizējo Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri uzticēt pašvaldībām 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu, novirzot iepriekš šim mērķim atvēlēto dotāciju 20 miljonu eiro apmērā pedagogu algu celšanai.

Šadurskis intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka bērnu barošana nav IZM funkcija, tā būtu pašvaldības funkcija, bet iepriekš tika pieļauta apmaiņa ar funkcijām – 20 miljonus, ko valsts atvēl skolēnu brīvpusdienām, vajadzētu novirzīt pirmsskolas pedagogu algām.

Savukārt nauda skolotāju algu celšanai ir jāatrod budžetā, uzskata Šadurskis.  

Viņš pauda pārliecību, ka skolotājam, kas strādā pilnu slodzi, ir jāsaņem vairāk par vidējo algu valstī, un tad arī uz skolotāju vakanci būs vairāk nekā viens pretendents un varēs izvēlēties labāko.  

 KONTEKSTS:

Pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika vienas slodzes likmei no šā gada 1. septembra jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā. Valdība tam nepieciešamos aptuveni deviņus miljonus eiro sākotnēji šā gada budžetā neparedzēja. Vēlāk, skatot šā gada valsts budžeta projektu, Saeimas komisija atrada daļu finansējuma, kas nepieciešams kārtējam skolotāju algu pieaugumam no šā gada 1. septembra.  

Iepriekšējie valdības lēmumi paredzēja skolotāju algu palielināšanu līdz 790 eiro  2020. gada septembrī, 830 eiro – 2021. gada septembrī un 900 eiro – 2022. gada septembrī.

Nākamgad šāda algu pieauguma nodrošināšanai nepieciešami 23 miljoni eiro, un Finanšu ministrija iepriekš solīja, ka tos meklēs nākamā gada budžeta veidošanas procesā. Pašlaik ministri min, ka nākamgad kopumā ministriju vajadzībām varēs sadalīt papildu 100 miljonus eiro, savukārt pieprasījumi ir desmit reizes lielāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti