Dienas ziņas

Grobiņā top Ālandes upes atpūtas komplekss

Dienas ziņas

FK «Ventspils» Akinjemi bez vēsts pametis klubu

Pārtraukta Rundāles multifunkcionālā centra būvniecība

Rundālē strīdu dēļ pārtrauc multifunkcionālā centra būvniecību

Normatīviem neatbilstoša būvniecības kvalitāte, kā arī savstarpējie strīdi starp būvniekiem un pasūtītāju noveduši pie tā, ka 2017.gada sākumā uzsāktā Rundāles multifunkcionālā centra būvniecība ir pilnībā apstājusies. Jau vairākas reizes darbus apturējis Būvniecības valsts kontroles birojs, bet tagad laukumu pametuši būvnieki.

Savstarpēju pretenziju būvniekiem un pasūtītājam nav tikai par multifunkcionālā centra projekta pirmo kārtu. Otrajā kārtā šis tas esot padarīts, šis tas nē, bet ar piebūves būvniecību galīgi neveicies. Pašvaldības būvinženieris rāda šķības sienas, nost krītošu apmetumu. Problēmas radušās arī ar kanalizācijas trases ierīkošanu. Turklāt tecējis arī jumts.

“Būvuzraugs visu laiku sekoja. Norādīja uz šīm lietām, tāpat netika apmaksāti tie darbi. It kā pārtaisīja, laboja, bet jumts jau ir n reizes pārtaisīts, bet rezultāts, godīgi sakot, ir tāds pats kā visu laiku,” saka Rundāles novada domes būvinženieris Aldis Iesalnieks.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) darbus apturējis jau vairākas reizes. Norādīto problēmu saraksts ir garš, bet to novēršana firmai ''ProfBuilder'' kļuvusi aizvien lēnāka, līdz būvnieki pirms pāris nedēļām objektu pametuši.

Ne mazāk garš ir arī būvnieku pretenziju saraksts pret pasūtītāju, tomēr galvenais iemesls būvlaukuma pamešanai esot ilgstoša apmaksas neveikšana. “Projektā ir ļoti daudz visādu papildu darbu. Tie tika uzspiesti mums bez nekādas vienošanās. Apmaksa līgumā ir vienreiz mēnesī, bet tas, kas tika procentēts, netika apmaksāts. Un tā septiņus mēnešus,” norāda SIA ''ProfBuilder'' būvdarbu vadītājs Māris Lubiņš.

Kā pauž uzņēmuma būvdarbu vadītājs, Būvniecības valsts kontroles biroja norādītās kļūdas esot novērstas: “Uz BVKB ir aizsūtīta fotofiksācija un ziņots, bet tur vajadzēja no pasūtītāja vēstulīti, ka notiek pozitīvas pārmaiņas. Tā arī notika, bet pasūtītājs tādu e-pastu nesūtīja.”

BVKB gan norāda, ka pat fotofiksācijā esot redzams – kļūdas nav novērstas pilnībā.

Savukārt pašvaldība ir pārliecināta, ka par nekvalitatīvu darbu nevar saņemt atalgojumu, un gatavojas līguma laušanai.

“Mēs centāmies panākt savstarpēju vienošanos, jo parasti krīzi tomēr risina sarunās, bet redzams, ka būvnieks atklāti izrāda nevēlēšanos turpināt šīs attiecības un pametis būvobjektu, kas līgumā nav paredzēts. Mēs veicam procesu, lai vienpusēji lauztu līgumu, kas mums līgumā ir paredzēts,” stāsta Rundāles novada domes juridiskās nodaļas vadītājs Edgars Paičs.

Lai iesākto turpinātu cita firma, visticamāk, daļu no uzbūvētā nākšoties arī nojaukt.

Piemēram, amfiteātra sienas, kam nobīde no projekta esot 90 centimetri. Projekta kopējās izmaksas bija plānotas 1,5 miljona eiro apmērā, bet tagad, visticamāk, nāksies samaksāt vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt