Rudenī Baltijas gaisa telpu pirmo reizi patrulēs Ungārijas lidmašīnas

No šī gada septembra līdz decembrim Ungārija pirmo reizi piedalīsies gaisa telpas patrulēšanas misijā Baltijas valstīs, informēja Ārlietu ministrijā.

Baltijas gaisa telpas patrulēšanā Ungārija piedalīsies ar četrām "Gripen" tipa lidmašīnām un 114 karavīriem.

Ungārija pirmdien, 17.augustā, nosūtīja savus karavīrus dalībai NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs, kas norisinājās aviācijas bāzē Kečkemētā. Ceremonijā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis un ASV vēstniece un Lietuvas un Zviedrijas pagaidu pilnvarotie lietveži Ungārijā, kā arī Ungārijas aizsardzības ministrs Čabas Hendes (Csaba Hende).

Uzrunā karavīriem Ungārijas aizsardzības ministrs norādīja uz NATO kaimiņvalstu spēku demonstrāciju, tajā skaitā pieminot faktu, ka nesen NATO lidmašīnas pacēlās divdesmit divas reizes nedēļas laikā, kad Krievijas lidmašīnas tuvojās NATO gaisa telpai pie Baltijas valstu robežām. Viņš arī norādīja, ka šī ir pirmā reize 70 gadu laikā, kad Ungārijas gaisa spēki piedalīsies operācijā ārpus valsts robežām.

Tiekoties ar ministru, vēstnieks izteica pateicību par Ungārijas izrādīto solidaritāti, iesaistoties gaisa patrulēšanas nodrošināšanā NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Lēmumu par piedalīšanos NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs Ungārija pieņēma jau 2012.gada Čikāgas samitā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti