Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, kad bērni daudz laika pavada ārpus mājām, pieaug arī dzīvnieku kodumu radīto traumu skaits, un šādi uzbrukumi mēdz būt ar ļoti nopietnām sekām. Piemēram, ceturtdien Bērnu slimnīcā Rīgā nonācis kāds 12 gadus vecs zēns, kuru plosījis rotveilers.
Bērnu ķirurģe Astra Zviedre stāstīja, ka zēns vēlu vakarā klejoja pa ielām bez vecāku uzraudzības un ir sastapies ar šo rotveileru, „un rotveilers viņu ir sakodis visās iespējamās ķermeņa vietās”.
„Šīs brūces ir ļoti dragātas, netīras un kopjamas stacionārā,” piebilda ārste.
Kaut mediķi prognozē, ka slimnīcā zēnam būs jāārstējas vēl nedēļu, viņa māte uzskatot, ka uzbrukums neesot nekas nopietns, un grib, lai puisi pēc iespējas ātrāk izraksta no slimnīcas. Apstākļus ģimenē šobrīd izvērtē sociālie darbinieki, kuri izlems, vai bērns arī turpmāk var dzīvot ģimenē.
Tikmēr Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece uzsver, ka suni var izprovocēt jebkas, sākot no skriešanas un beidzot ar viņam nepatīkamu smaržu. Tādēļ, ja pretim nāk nepazīstams suns, būtu jācenšas uz to neskatīties, piespiesties sētai vai mājas sienai, sastingt un palaist suni garām.
Protams, ja suns slimo, piemēram, ar trakumsērgu, var nepietikt arī ar šādu piesardzību.
„Ļoti grūti ir tik spēcīgu suni kā rotveilers, piemēram, neitralizēt, jo viņš sver aptuveni 50 kilogramus. Ja jums pie rokas tiešām nav kaut kāda nūja, kaut kas spēcīgs, ar ko suni varētu... Nu vienīgais varētu aiz pakaļkājām un aiz dzimumorgāniem mēģināt viņu atraut. Bet visefektīvāk tomēr ir ūdens spainis, bet tādas situācijas, kad uzbrūk, tas ir ļoti apšaubāmi, ka uzreiz visādi priekšmeti gadīsies pa rokai, kas ir nepieciešami,” stāsta Klučniece.
Pagājušogad Bērnu slimnīcā ārstējušies 1125 dzīvnieku sakosti bērni. Lielāko daļu traumu rada tieši suņi un kaķi, kuri parasti ir pašu bērnu ģimenes vai radu dzīvnieki.