Rinkēvičs par Sīriju: Mums ir starptautiskā krīze, bet ne 3. pasaules karš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

ASV, Lielbritānijas un Francijas uzlidojumi Sīrijā bija paredzama rīcība, ņemot vērā, ka šāda rīcība sekoja arī pērn, kad tapa zināms par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā. Tā uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").

Edgars Rinkēvičs par ASV un sabiedroto uzlidojumiem Sīrijā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Viņš uzskata, ka šis notikums nozīmē starptautisko krīzi, bet ne Trešā pasaules kara sākšanos.

"Vai tas nozīmē Trešo pasaules karu? Domāju, ka nē. Vai tas nozīmē starptautisku krīzi? Domāju, ka jā.

Vai tas nozīmē, ka tālāko dienu laikā varētu notikt situācijas eskalācija? Stipri šaubos, ja vien atkal netiks pielietoti ķīmiskie ieroči," teica ministrs.

Rinkēvičs uzskata, ka ASV un sabiedroto rīcība skaidri apliecina - ķīmisko ieroču lietošana netiks pieļauta.

Ministrs atzīmēja, ka veiktie uzbrukumi pret militāriem objektiem, pētniecības centriem  ir gana precīzi, kas parāda - valstīm ir pietiekami labi tehnoloģiskie ieroči.

Rinkēvičs uzskata, ka Sīrijai un tās sabiedrotajām Krievijai un Irānai vajadzētu saprast - tāpat nevar turpināt. Kā nākamos soļus ministrs redz politisko sarunu atsākšanu.

Rinkēvičs ir pārliecināts, ka agrāk vai vēlāk atbildīgie par ķīmiskajiem uzbrukumiem nonāks uz apsūdzēto sola.

Jau pirmdien Luksemburgā notiks Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksme, kur situācija Sīrijā būs augstu dienas kārtībā. Kā norāda Rinkēvičs, tajā valstis apspriedīs, ko Eiropas Savienība var darīt šajā situācijā, taču arī šobrīd ir vienotos uzskatos ar ASV par to, kā veicināt politisko dialogu.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis, Francija un Lielbritānija agrā sestdienas, 14.aprīļa, rītā veikušas uzlidojumus vairākām ar ķīmiskajiem ieročiem saistītām vietām - zinātniskās izpētes centram ķīmisko ieroču ražošanai, kā arī ieroču glabātavām un komandpostenim.

Gaisa triecieni ir atbilde ķīmiskajam uzbrukumam, kas 6.aprīlī notika Sīrijas pilsētā Dumā un nogalināja 40 cilvēkus. Tas tiek uzskatīts par ķīmisko uzbrukumu, jo, pēc Pasaules Veselības organizācijas paziņotā, vairāk nekā 500 cilvēkiem konstatēti simptomi, kādi raksturīgi pēc saindēšanās ar ķīmiskām vielām.

ASV, Francijas un Lielbritānijas mērķis ir atturēt Sīriju no ķīmisko ieroču izmantošanas.

Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem, kā arī izsaka nožēlu, ka Krievija izmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi.

Krievija jau paziņojusi, ka uzbrukums nepaliks bez atbildes. Tā aizstāv savu sabiedroto Sīriju, norādot, ka runāt par ķīmisko uzbrukumu Dumā nav pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti