Panorāma

Jaunā novadu reforma tuvojas finišam

Panorāma

A/P un «Progresīvie» vēl lems par kopīgu startu

Rīgā pensionāri atkal brauks bez maksas

«Rīgas satiksmē» pensionāri bez maksas drīkstēs braukt noteiktās stundās; atjauno vēl vairākas atlaides

Piektdien, 29. maijā, Rīgas domes pagaidu administrācija sēdē akceptēja braukšanas maksas daļēju vai pilnīgu atvieglojumu atjaunošanu pilsētas sabiedriskajā transportā vairākām pasažieru kategorijām, tostarp pensionāri bez maksas varēs pārvietoties noteiktās diennakts stundās, kā arī tiks atjaunotas stundas biļetes.

Braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā darba dienās no plkst.10 līdz 15 noteikti šādām pasažieru kategorijām:

  • Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām personām, kas vecākas par 75 gadiem;
  • Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam;
  • Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam.
  • Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Tāpat paredzēts pilnā apmērā atjaunot braukšanas maksas atvieglojumus:

  • Rīgā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
  • Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus;
  • Rīgā dzīvesvietu deklarējušiem strādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem.

Tāpat ar saistošajiem noteikumiem tiek atjaunotas stundas biļetes, kā arī daļēji atjaunotas atlaides studentiem. Tostarp precizēts, ka

9. un 12. klašu skolēniem braukšanas maksas atvieglojums darbojas līdz šā gada 7. jūlijam.

Kolīdz eksperti ļaušot, bez maksas varēs braukt arī visu klašu skolēni.

Atlaides saņēmēja statuss e-talonā tiks atjaunots automātiski un stāsies spēkā 1. jūnijā. Uzņēmums “Rīgas satiksme” atsevišķi informēs par atlaižu atjaunošanas kārtību.

Plūsma mazāka, bet maskas obligātas

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics Kristaps Feldmanis

Pašvaldība norādīja, ka atlaides netiek atjaunotas visas uzreiz, lai maksimāli mazinātu drūzmēšanās risku. Tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ pašvaldība aicina rūpīgi izsvērt tā izmantošanas nepieciešamību.

“Rīgas satiksmes” dati liecina, ka tieši no pulksten desmitiem līdz trijiem cilvēki sabiedrisko transportu izmanto vismazāk. Lai gan kopš ārkārtējās situācijas sākuma pasažieru skaits pakāpeniski pieaugot, dienas vidū joprojām autobusi braucot pustukši.

“Protams, klientu plūsma joprojām ir maza, jo jāsaka, ka šī tendence pieaug atsevišķās rīta un vakara stundās. Laiki pa dienas vidu joprojām ir krietni tukši. Atvieglojumu atgriešana varētu radīt, protams, izmaiņas, ka ar transportu dienas vidū pārvietosies vairāk cilvēku,” sacīja “Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča.

“Rīgas satiksme” norāda, ka šobrīd apkalpo aptuveni 140 tūkstošus pasažieru dienā – gandrīz trīs reizes mazāk nekā pirms ārkārtējās situācijas. Tā kā pīķa stundās jānodrošina arī papildu reisi, uzņēmums rēķina, ka līdzšinējie zaudējumi ārkārtējās situācijas laikā ir aptuveni 2 miljoni eiro mēnesī.

Pašvaldībā atgādina, ka visiem pasažieriem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs un lieki braukāties nevajadzētu, it īpaši vecākiem cilvēkiem.

Kā vērtē pasažieri?

LTV uzrunātās Rīgas sabiedriskā transporta pasažieres atšķirīgi vērtēja jauninājumu.

"Kā vienmēr izgudro kaut ko jaunu. [..] Ko ta viņi pa dienu brauks? Viņi jau no rīta brauc, kaut ko lētāku lai var nopirkt," sacīja Anna.

"No desmitiem jau ir labi. Mani personīgi apmierina," atzina Velga.

"Ideāls laiks! Jo redziet, kas ir – pirmkārt, viņi netraucēs tiem, kas dosies uz darbu. Un es esmu pateicīga cilvēkiem, kas to izdomāja. To jau it kā vajadzēja, paldies," sacīja Inta Bergmane.

"Tas ir labs lēmums. Man ir 86 gadi. Vai tad es varu iet ar kājām? Ar savu mazo pensiju es nevaru atļauties pirkt biļeti, kā visiem tagad tas jādara. Tā kā vai nu jāiet ar kājām, vai arī jāpaliek mājās neēdušam," sacīja Tatjana.

KONTEKSTS:

Rīgas domes pagaidu administrācija 27. martā lēma uz ārkārtējas situācijas laiku atcelt lielāko daļu no atlaidēm pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi mazinot pasažieru plūsmu un ierobežojot Covid-19 tālāko izplatību. Savukārt maija vidū nolemts atjaunot braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā vairākām pasažieru kategorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti