Rīgas ostā piestājušā kuģī uziet kontrabandas smēķu kravu

Robežsargi piektdien, 17.novembrī, Rīgas ostā par kontrabandu lielā apmērā aizturēja trīs Latvijas pilsoņus un izņēma teju 800 000 kontrabandas cigarešu, informē Valsts robežsardzē.

Pārbaudot informāciju par iespējamu personu nelikumīgi uzturēšanos Krēmeru piestātnē, robežsargi veica imigrācijas kontroli kādā ostā piestājušā kravas kuģī.

Kontroles laikā vienā no kuģa kajītēm konstatētas vairākas kartona kastes ar nemarķētiem tabakas izstrādājumiem. Turpinot kuģa pārbaudi arī kravas nodalījumā, robežsargi speciāli ierīkotā slēpnī konstatēja paslēptas kontrabandas cigarešu kastes.

Pēc kuģa kapteiņa teiktā, uz kuģa konstatētās cigaretes bija paredzēts par samaksu nogādāt Zviedrijā. Kopumā izņemti 788 800 cigarešu "NZ Gold" bez akcīzes markām.

Saistībā ar cigarešu kontrabandu aizturēts kuģa kapteinis, 1970.gadā dzimis vīrietis, kā arī divi kuģa apkalpes locekļi - 1971. un 1997.gadā dzimušie vīrieši. Visi trīs ir Latvijas pilsoņi.

Par kontrabandu, kas izdarīta lielā apmērā, uzsākts kriminālprocess.

1970.dzimušais vīrietis, krimināllietas materiāli un lietiskie pierādījumi tālāko procesuālo darbību veikšanai nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes amatpersonām. Abi pārējie likumpārkāpēji ievietoti Valsts policijas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti