«Rīgas meži» ar pretslīdes materiāliem apstrādā slideno betona laukumu LNMM pagalmā

Atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNNM) apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" iedzīvotāju drošības nolūkos atbilstoši būvnieku instrukcijām apstrādā muzeja pagalmā esošu stiegrbetona laukumu ar pretslīdes materiāliem, kā arī ir izvietojis brīdinājuma zīmes par palielinātu šīs virsmas slīdamību ziemas sezonā, aģentūrai LETA pastāstīja "Rīgas mežu" valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Minēto laukumu, kas ir muzeja apakšzemes būves jumta konstrukcija, klāj blīva, slīpēta stiegrbetona vienlaidus plātne. Kopš plātnes nodošanas apsaimniekošanā "Rīgas mežiem" 2015.gada 1.decembrī "Dārzu un parku" darbinieki pulētā betona laukumu apstrādā atbilstoši būvnieka instrukcijām - tiek lietots virsmas segumam atbilstošākais pretslīdes materiāls - smalkas granīta šķembas, kas tiek kaisītas galvenajos gājēju tranzīta kustības virzienos, skaidro Vaikulis. Ņemot vērā, ka pie noteiktiem laikapstākļiem virsma, par spīti apstrādei, paliek slidena, izvietotas arī attiecīgas brīdinājuma zīmes.

Vaikulis pastāstīja, ka plātnes virskārta papildus apstrādāta ar hidrofobizējošu sastāvu, kas minimizē mitruma iekļūšanu konstrukcijā, kā arī uz pazemē esošajiem LNMM mākslas priekšmetu krājumiem, un garantē plātnes ilgmūžību.

Vaikulis arī norādīja, ka nevar komentēt virsmas "uzvedību" vasaras apstākļos, jo "Rīgas mežu" darbiniekiem nav pieredzes ar šādu virsmu kopšanu, bet konkrētais laukums apsaimniekošanā nodots tikai kopš 1.decembra.

Papildus Rīgas domes Īpašuma departamentā skaidroja, ka, ņemot vērā šīs betona plātnes konstrukciju un apakšzemes apjoma pārseguma augstvērtīgu siltumizolāciju, plātne pie zemām un arī pie augstām temperatūrām akumulē apkārtējās vides temperatūru un spēj to ilgstoši uzturēt. Tas izskaidrojot ledus kārtiņas veidošanos uz tās virsmas, kad ārā ir mīnus grādi, kā arī, sākoties lietum vai veidojoties miglai. Departamentā skaidro, ka vasarā pēc siltas saulainas dienas plātnes virsma vakarā vēl ilgi būs silta - saules tiešā ilgstošā iedarbībā tā var arī būt karsta.

Departamentā norāda, ka par to, pie kādiem apstākļiem šī publiskā ārtelpa var tikt vislabāk izmantota vai arī uz laiku slēgta, lems apsaimniekotājs - "Rīgas meži".

Vienlaikus departamentā uzsver, ka šis laukums ir ērti apejams pa gludi bruģētiem un apgaismotiem Esplanādes parka celiņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti