Rīgas dome uzdod Kalnciema ielas grausta īpašniekiem iekonservēt un atjaunot ēku

Rīgas dome trešdien, 23. janvārī, lielā vienprātībā balsoja par ierēdņu sagatavoto decembrī nodegušās jūgendstila ēkas Kalnciema ielā 2b sakārtošanas darbu grafiku.

Ēkas konservācijas darbi jāpabeidz piecu mēnešu laikā - līdz 1. jūlijam. Ne vēlāk kā pēc diviem gadiem jāsāk mājas atjaunošanas darbi, bet vēl divu gadu laikā namam jābūt pabeigtam, turklāt fasādēm jābūt to sākotnējā izskatā.

Lai gan domnieki bija vienprātīgi par uzdotajiem darbiem, netrūka arī asu diskusiju par to, kā nams līdz nodegšanai varēja nonākt, kā arī par nesakārtoto vēsturisko būvju uzskaites sistēmu.

Debatēs izskanēja pārmetumi Īpašuma departamentam par to, ka nebija nodrošināts tas, lai ēkā neviena nepiederošā persona nevarētu iekļūt, kā arī bažas par to, ka Rīgas domes atbildīgie dienesti radījuši bīstamu precedentu Rīgā un, iespējams, turpmāk graustu īpašnieki rīkosies līdzīgi – “vispirms nevajadzīgo māju nojauks vai nodedzinās, un tad sakārtos papīrus”.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz 25. novembri izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. 

Ugunsgrēku izdevās likvidēt  28. novembrī. Ugunsgrēka radīto ēkas bojājumu dēļ drošības nolūkos tika slēgts ceļa posms Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā. Rīgas dome nolēmusi, ka nodegušo ēku Rīgā, Kalnciema ielā, lietderīgāk būtu demontēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti