Panorāma

L. Ostins: ASV nepieļaus, ka Ukraina cieš sakāvi

Panorāma

Panorāma

Sagruvušo ēku Pētersalas ielā demontēs līdz pamatiem

Rīgā sagruvušo graustu Pētersalas ielā demontēs līdz pamatiem

Rīgā sagruvušo graustu Pētersalas ielā 6 demontēs līdz pat pamatiem, un nauda par šiem darbiem pēcāk tiks piedzīta no ēkas saimniekiem. Sagruvusī ēka bija avārijas stāvoklī, un šomēnes bija plānots uzsākt ēkas nojaukšanu, taču ēka pasteidzās un sagruva pati.

Pirmdienas vakarā, kad bija iestājusies tumsa, Pētersalas ielā mirguļoja avārijas dienestu bākugunis un gaismas un lukturi no glābēju ķiverēm.

Ap pusseptiņiem vakarā "Rīgas satiksme" informēja par izmaiņām 5. tramvaja kustībā, jo Pētersalas ielā 6 sabrukusi avārijas stāvoklī esoša ēka. Atsevišķs ceļa posms tika slēgts, jo uz tramvaja sliedēm sabira mājas atlūzas. Par tramvaja kustības atjaunošanu pilnā maršrutā uzņēmums ziņoja četras stundas vēlāk.

Ēka pieder privātīpašniekiem, tai bija grausta statuss, un bija plānots to demontēt. Taču nepaguva.

"Demontāžas darbi bija plānoti šobrīd. Iepriekš tas nebija iespējams, jo tika dota iespēja pašiem īpašniekiem sakārtot šīs lietas. Viņiem bija nākts pretī un piedāvāti dažāda veida pagarinājumi. Tāpat arī bija Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ar savu viedokli," stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība / Latvijas Reģionu apvienība).

Rīgas domes Īpašuma departamentā norādīja, ka jau 2021. gadā domē bija pieņemts lēmums par šīs ēkas piespiedu sakārtošanu pēc ugunsgrēka. Tagad ēkai klāt ķersies pašvaldība. 

"Ēka tiek demontēta līdz pamatiem. Tālāk tas vienalga ir privātpersonas īpašums. Ko viņš tālāk darīs ar šo ēku, tā ir viņa atbildība.

Pašvaldība piedzīs no šī īpašnieka līdz pēdējam centam visu, ko būs iztērējusi, lai izpildītu šo domes lēmumu.

Gan projektēšanas izmaksas, gan demontēšanas izmaksas. Visas šīs izmaksas būs uz īpašnieka pleciem," solīja domes Īpašuma departamenta direktors Vladimirs Ozoliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti