Rīgas Centrālcietumā atklāj saslimšanu ar Covid-19 un izsludina karantīnu

Rīgas Centrālcietumā saslimšana ar Covid-19 atklāta vairākiem ieslodzītajiem un darbiniekiem. Slimības izplatīšanās draudu dēļ cietumā izsludināta karantīna uz laiku no 13. līdz 27. novembrim. Šāds solis saskaņots ar Veselības ministriju, informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde.

Testēšanas rezultātā Rīgas Centrālcietumā inficēšanās ar Covid-19 atklāta pieciem ieslodzītajiem un četriem nodarbinātajiem. Kopumā šajā Rīgas lielākajā cietumā atrodas aptuveni 900 ieslodzītie.

Savukārt Jelgavas cietumā pozitīvi Covid-19 testi jau iepriekš bija trīs ieslodzītajiem un vienam nodarbinātajam. Arī Jelgavas cietumā noteikta karantīna.

Pašlaik sadarbība ar Slimību profilakses un kontroles centru un ieslodzījuma vietu sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tai skaitā ir nodrošināta inficēto ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana.

Inficētie ieslodzītie tiek izvietoti Latvijas Cietumu slimnīcas nodaļā, kur ir atvēlētas 30 gultas vietas Covid019 slimniekiem.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona SpureLinda Spundiņa

Par karantīnas ieviešanu Latvijas Radio pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure: "Karantīna tiek izsludināta līdzīgi tā kā Jelgavas cietumā, jo ir bijuši simptomi ieslodzītajiem, tāpēc viņi tika testēti. Konstatēti tika daži pozitīvi testi, attiecīgi tālāk veselības aprūpes nolūkos un novērošanas nolūkos viņi tiek nosūtīti uz Latvijas Cietumu slimnīcu. Sākotnēji tika konstatēti arī ārpus dienesta vietas pozitīvi [Covid-19] gadījumi dažiem nodarbinātajiem. Tādēļ šobrīd izsludināta ir karantīna, kamēr mēs veiksim visā cietumā masveida testēšanu sadarbībā ar SPKC un sapratīsim kāda ir situācija.

Tas nozīmē, ka ir stingrāki ierobežojumi dažādām kustībām ārā un iekšā cietumā."

Spure norādīja, ka pašlaik resursi ir pietiekošā daudzumā. Savukārt karantīnas pasākumu koordinācijai Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir izveidota speciāla komisija.

Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Rīgas Centrālcietumā papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem ar rīkojumu ir noteikts:

 • pārtraukt ieslodzīto īslaicīgās satikšanās;
 • pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē;
 • pārtraukt resocializācijas programmu īstenošanu, tai skaitā Valsts probācijas dienesta īstenoto programmu īstenošanu;
 • pārtraukt izglītības programmu īstenošanu;
 • pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu;
 • pārtraukt jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem;
 • pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu;
 • pārtraukt ieslodzīto laulību reģistrāciju;
 • pārtraukt brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību;
 • pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Olaines cietumu (Latvijas Cietumu slimnīcu);
 • pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, daļēji slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, un notiesātajiem ar īslaicīgu brīvības atņemšanu ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī aizliegts dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma Medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku. Ieslodzītajiem ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu.

Tāpat Rīgas Centrālcietumā atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt