Panorāma

Nabadzīgākajām pašvaldībām piešķir 5 miljonus eiro dotāciju

Panorāma

Šonedēļ Latvijā neatrod vīrusa Lielbritānijas paveidu

Rīgas 1. slimnīcā izveidota Covid-19 nodaļa

Rīgas 1. slimnīcā par 389 000 eiro izveidota nodaļa Covid-19 pacientiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Rīgas 1. slimnīca sestdien, 30. janvārī, atvērs nodaļu Covid-19 pacientiem. Sadarbojoties pašvaldības un valdības sektoriem, jaunajā Covid-19 nodaļā veikta pārbūve un piesaistīts personāls. Tam tika piešķirti 389 000 eiro.

Sestdien plānots uzņemt pirmos desmit pacientus, kuri sākotnējo ārstēšanu būs saņēmuši lielajās universitāšu slimnīcās, bet joprojām būs jāuzturas slimnīcā. Kopējo pacientu skaitu plānots palielināt līdz 50 vidēji smagas saslimstības pacientiem. Nodaļā strādās kopumā 57 darbinieki – 26 ārsti, 17 cilvēku vidējais medicīniskais personāls, astoņi māsu palīgi un seši aprūpes atbalsta darbinieki.

Rīgas 1. slimnīca ir ambulatorā ārstniecības iestāde ar dienas stacionāru, kas nozīmē, ka tradicionāli šajā slimnīcā ārsti nestrādā diennakts maiņas, bet pandēmijas laikā būs šādi izņēmumi. Jaunā nodaļa tapusi, jo stacionēto Covid-19 pacientu skaits aizvien ir liels – pāri 1000.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis ("Par/Progresīvie") pastāstīja, ka slimnīca kļūst par pirmo lielo ambulatoro institūciju, kas pielāgota stacionārajai aprūpei, lai palīdzētu Rīgas Covid-19 pacientiem. 

"Esam priecīgi, ka mēs tādā veidā varam palīdzēt universitātes slimnīcām un vispār visai mūsu medicīnas sistēmai kopumā tikt ar šo pandēmiju galā un ielikt arī savu artavu. Mēs esam ieguvuši ļoti svarīgas zināšanas, jo visgrūtāk ir izveidot pirmās desmit gultasvietas. Šīs zināšanas mums ļoti noderēs arī nākotnē. Ja gadījumā vajadzēs atkal operatīvi rīkoties, tad mēs paši tam būsim gatavi, gan arī varēsim palīdzēt citiem," sacīja Staķis.

Slimnīcas vadība norāda, ka tās personāls izrādīja lielu gatavību iesaistīties Covid-19 pacientu ārstēšanā un aprūpē. 

Stacionāra nodaļa ar 50 gultām izvietota 17. korpusā, kas atrodas atsevišķi no centrālā kompleksa 2. korpusā. Jaunā nodaļa pielāgota Covid-19 ārstēšanai, norobežojot pacientu plūsmas. Rīgas 1. slimnīca turpinās sniegt līdzšinējos pakalpojumus.

Par finansējuma piešķiršanu 389 tūkstošu eiro apmērā valdība lēma 5. janvārī.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti