Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Skaidro, kas izraisījis ēkas plaisāšanu

Panorāma

ECT prasa atbrīvot A. Navaļniju

Pirmās instances tiesa liek samaksāt I. Vircavam 10 000 eiro

Rīgai liek maksāt atstādinātajam būvvaldes šefam Vircavam 10 000 eiro; tiesvedība turpinās

Kamēr jaunā Rīgas dome jau lēmusi likvidēt pilsētas būvvaldi, pašvaldībai turpinās tiesvedības ar ilgstoši atstādināto būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu. Pirmās instances tiesa likusi Vircavam samaksāt aptuveni 10 000 eiro un atcelt lēmumu par viņa atstādināšanu. Pašvaldība spriedumu ir pārsūdzējusi.  

ĪSUMĀ:

  • Rīgas būvvaldes vadītājs  Vircavs atstādināts vairākas reizes.
  • Pirmās instances tiesa lika Rīgas domei atjaunot viņu amatā un maksāt 10 200 eiro.
  • Dome šo lēmumu pārsūdzēja, tiesvedība turpinās.
  • Tiesvedība turpinās arī par pārējiem Vircava atstādināšanas gadījumiem.
  • Pārsūdzēts ir arī pagaidu administrācijas izteiktais rājiens Vircavam.
  • Dome tiesā mēģina panākt Vircava atlaišanu, kam nav piekritusi arodbiedrība.
  • Līdz ar to kopumā pašvaldībai pret Vircavu ir piecas tiesvedības.
  • Rīgai šīs tiesvedības kopumā jau izmaksājušas gandrīz 40 000 eiro.

Pēc “Saskaņas” ietekmes mazināšanās Rīgas domē pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs no amata ir atstādināts trīs reizes. Pirms gada toreizējais mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) atstādināšanu pamatoja ar sūdzībām no būvvaldes darbiniekiem, savukārt pēc domes atlaišanas pagaidu administrācija Vircavu atstādināja par šofera un dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām.

Pirmās instances tiesa lēmusi par labu Vircavam.

Tā pašvaldībai ne tikai likusi atcelt lēmumu par Vircava atstādināšanu, bet arī izmaksāt aptuveni 10 200 eiro par darba piespiedu kavēšanu.

Šonedēļ lietu turpinās skatīt apelācijas instance.

“Tiesa ir lēmusi, ka šī atstādināšana nebija pamatota. Par šo mums turpinās strīds, un mēs iesniedzām apelācijas sūdzību, un tiesvedība turpinās,” norādīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Natālija Bulgakova.

Domē norāda, ka tiesvedība turpinās arī par pārējiem Vircava atstādināšanas gadījumiem. Pārsūdzēts ir arī pagaidu administrācijas izteiktais rājiens Vircavam, savukārt pašvaldība tiesas ceļā mēģina panākt Vircava atlaišanu, kam nav piekritusi viņa pārstāvētā arodbiedrība “LABA”.

Līdz ar to kopumā pašvaldībai pret Vircavu ir piecas tiesvedības.

“Vircava kungs ir izvēlējies taktiku pārsūdzēt katru no šiem pieņemtajiem lēmumiem, un līdz ar to šīs tiesvedības tādā skaitā arī sanāk,” norādīja Bulgakova.

Juridiskās pārvaldes vadītāja Bulgakova norādīja, ka tiesvedības pret Vircavu pašvaldībai izmaksājušas jau gandrīz 40 000 eiro juridiskajos pakalpojumos.

Tikmēr pašvaldību tiesā uzvarēt jau izdevies Emīlam Jakrinam. Tiesa atzinusi, ka bijušais mērs Burovs ar lēmumu atcelt Jakrinu no Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāja amata pārkāpis Jakrina tiesības. Nekādas būtiskas sekas domei gan tas nerada. Jakrins amatā nav jāatjauno, jo tagad departamentam iecelts pastāvīgs direktors. Savukārt prasība daļā par morālo kompensāciju Jakrinam ir noraidīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt