Panorāma

Gaida jaunus repatriācijas reisus

Panorāma

A. Sparāna atbrīvošanai prasa 50 000 eiro drošības naudu

No amata atbrīvo Rīgas būvvaldes vadītāju I. Vircavu

Nesaņemot arodbiedrības atzinumu, no amata atbrīvo Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Vircavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas domes pagaidu administrācija ceturtdien vienbalsīgi lēma pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar no amata atstādināto Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu.

Viņš būvvaldi vadīja kopš 2012.gada. Pēdējos mēnešus būvvaldes priekšnieka pienākumus pildīja Jānis Belkovskis, kurš šos darbus turpinās veikt arī turpmāk.

Pašvaldība Vircava darba tiesisko attiecību izbeigšanu iesniedza arī saskaņošanai arodbiedrībai "LABA", kuras biedrs ir Vircavs. 

Nesaņemot arodbiedrības atzinumu, no amata atbrīvo Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Vircavu
00:00 / 02:24
Lejuplādēt

Biedrības viedokli dome vēl nav saņēmusi, taču, ja tās atzinumus būs negatīvs, dome ir gatava savu lēmumu aizstāvēt arī tiesā.

Rīgas domes pagaidu administrācija vienbalsīgi lēmusi pārtraukt darba attiecības ar Vircavu. Lēmums pieņemts, balstoties uz aprīlī konstatētajiem amatpersonas pārkāpumiem, tostarp par transportlīdzekļa izmantošanu privātām vajadzībām.

Rīgas Domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš norādīja, ka “likumā ir teikts, ka mēneša laikā [pēc atstādināšanas no amata] mums jāpieņem darba tiesisko attiecību procedūra. Savukārt Arodbiedrībai iepriekš tika nosūtīts lēmums saskaņošanai un tai arī ir lēmuma pieņemšanas termiņš septiņas darba dienas, to mēs arī vēl gaidām.”

“Taču, lai izpildītu darba likuma normu par vienu mēnesi, mums šāds lēmums bija jāpieņem. Ja biedrība iesniegs pašvaldībai negatīvu atzinumu, tad mēs varēsim vērsties tiesā,” pauda domes jurists.

Pašvaldība Vircava darba tiesisko attiecību izbeigšanu saskaņošanai arodbiedrībai iesniegusi pirms nedēļas.

Tikmēr arodbiedrības LABA jurists Konstantīns Usačevs norādīja, ka savu negatīvo atzinumu ar iebildēm pret Vircava atstādināšanu, organizācija domei nosūtījusi jau trešdien, 29.aprīlī.

Vircavs atstādināja no amata par pašvaldības mantas izšķērdēšanu, prettiesiski izmantojot būvvaldes dienesta autotransportu privātām vajadzībām, neatlīdzinot nedz autotransporta lietošanas, nedz degvielas izmaksas, kā arī braucieniem izmantoti darbinieki ārpus noteiktā darba laika, par virsstundām maksājot no pašvaldības līdzekļiem.

Vircavs pārkāpumus noliedz un uzskata, ka tiek meklēts iegansts, lai no viņa atbrīvotos. Būvvaldes vadītājs arī Latvijas Televīzijai apliecinājis, ka gatavs par savu taisnību cīnīties tiesā.

KONTEKSTS:

Nedēļas sākumā pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics Vircavam izteica rājienu par iepriekš ierosināto pārkāpuma lietu, taču vienlaikus atkārtoti atstādināja viņu no amata par citiem pārkāpumiem, kas saistīti ar pašvaldības mantas izšķērdēšanu.

Vircavam ir izteikts rājiens par izmantotajām nepieņemamām metodēm Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieku darba organizēšanā.

Šī gada februārī toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") atstādināja Ingusu Vircavu no Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amata.

Vircavs uzskata, ka mērs šādā veidā atriebjas par "Z-Torņu"  (''Z-Towers'') nepieņemšanu ekspluatācijā pagājušā gada nogalē. Viņš par to cēla trauksmi 2019. gada novembrī. Būvvaldei lēmums par "Z-Torņu" nodošanu ekspluatācijā bija jāpieņem 5. decembrī, bet to atlika, un debesskrāpji ekspluatācijā tika nodoti 13. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti