Sadaļas Sadaļas

Rīgas domes pagaidu vadība izsaka rājienu Vircavam

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics izteicis rājienu no amata atstādinātajam Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingusam Vircavam. Domes pagaidu vadība arī vērsusies arodbiedrībā jautājumā par darba attiecību izbeigšanu ar Vircavu.

Rīgas domē informēja, ka pagaidu administrācijas vadītājs lēmumu par Vircavu pieņēmis, pamatojoties uz Ētikas komisijas lēmumu. Vircavam ir izteikts rājiens par izmantotajām nepieņemamām metodēm Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieku darba organizēšanā.

Pamatojoties uz būvvaldes iesniegtajiem dienesta ziņojumā norādītiem faktiem un konstatējot Vircava pārkāpumus, pagaidu administrācijas vadītājs 23. aprīlī ir uzdevis atstādināt no darba Ingusu Vircavu uz laiku līdz lēmumam par darba tiesisko attiecību turpināšanu vai izbeigšanu.

Lēmums ir saistīts ar Vircava pārkāpumiem personiska labuma gūšanai un pašvaldības mantas izšķērdēšanu, precīzāk, prettiesiskā būvvaldes dienesta autotransporta sistemātiskā un ilgstošā izmantošanā privātām vajadzībām, neatlīdzinot ne autotransporta lietošanas izmaksas, ne šiem privātajiem braucieniem izlietotās degvielas izmaksas. Tāpat konstatēts, ka

Vircavs privātajiem braucieniem kā autovadītājus ir izmantojis būvvaldei pakļautos darbiniekus bez viņu rakstveida piekrišanas un dažos gadījumos pat pret viņu gribu,

liekot viņiem ārpus noteiktā darba laika pildīt autovadītāja pienākumus, par virsstundām maksājot no pašvaldības līdzekļiem, informēja domē.

Pašvaldība Vircava darba tiesisko attiecību izbeigšanu iesniegusi saskaņošanai arodbiedrībai “LABA”, jo Vircavs ir tās biedrs. Arodbiedrības lēmumu pašvaldība varētu saņemt septiņu darba dienu laikā.

Vircavs LTV norādīja, ka pārmetumiem nepiekrīt un uzskata, ka tiek meklēts iegansts, lai no viņa atbrīvotos. Vircavs sola izteikto rājienu pārsūdzēt tiesā.

Viņš arī pastāstīja, ka jau ir pārsūdzējis tiesā iepriekšējās domes vadības sākotnējo lēmumu viņu atstādināt. Tiesa vēl nav notikusi.

KONTEKSTS:

Šī gada februārī toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") atstādināja Ingusu Vircavu no Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amata.

Vircavs uzskata, ka mērs šādā veidā atriebjas par "Z-Torņu"  (''Z-Towers'') nepieņemšanu ekspluatācijā pagājušā gada nogalē. Viņš par to cēla trauksmi 2019. gada novembrī. Būvvaldei lēmums par "Z-Torņu" nodošanu ekspluatācijā bija jāpieņem 5. decembrī, bet to atlika, un debesskrāpji ekspluatācijā tika nodoti 13. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt